Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Adwentu - 01.12.2019

2019-11-30 20:53:27

           OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  I Niedziela Adwentu  - 01. 12. 2019                                                                                                                                                                                                                                                                                         

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Małgorzacie Mroczka za wykonanie dekoracji adwentowej , Marii Frankiewicz     za wieniec , Janowi Strzelec za choinkę , Kazimierzowi Parylak , Marcinowi i Janowi Źrebiec za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać wszystkim !      Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Barbary Doktor , Bernadety Haligowskiej , Lucyny Turcza , Stanisławy Warzecha .                            2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas duchowej odnowy , przygotowania w sercu miejsca dla Pana Boga . Pomocą będą : rekolekcje ,

Msze św. roratnie , na które serdecznie zapraszam od jutra ; dorosłych , młodzież i dzieci z lampionami . Przyjdźcie , będą pogadanki

o sł. Bożym kard. St. Wyszyńskim… , losowanie figurki M. B. i upominki . Będzie radośnie , będzie się działo…Rodzice zachęćcie dzieci i sami przyjdźcie . Tradycyjnie w Adwencie będzie okazja do złożenia daru dla potrzebujących parafian : - w kościele , w formie „ szlachetnej paczki ” , wybierając z choinki rzecz wypisaną na ozdobie choinkowej , zakupić i złożyć pod choinkę  ; a także w sklepie można będzie zakupić

i złożyć dar do kosza .  

3. W liturgii Kościoła wspominamy :   - wtorek   - 03.12  - św. Franciszka Ksawerego

- piątek    - 06.12  - św. Mikołaja , na godziny wieczorne zapowiedział się do nas…

 - sobota   - 07.12  - św. Ambrożego  

4. Nabożeństwa :   - I czwartek     - o 16.30 adoracja Najświętszego  Sakramentu

- I piątek :  adoracja od godz.16.00 ; Spowiedź : w czwartek od 16.30 i w piątek od 16.00 . Chorych parafian odwiedzę w piątek od godz. 08.30                                                                     

- I sobota  - nabożeństwo I-o sobotnie , wynagradzające Niepokalanemu Sercu  Maryi . Rozpoczniemy o godz.  16.15 - serdecznie zapraszam .  

5. Spotkania :    wtorek  -  zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 15.30

 środa   - na spotkanie po Mszy św. zapraszam chętnych do przygotowania Orszaku T. Kr.

6. Pani Małgorzata Mroczka, nasza zakrystianka będzie roznosić opłatki . Rozpocznie jutro od Podpagórka od godz. 14.00, w sobotę rano od Żmigrodu .

Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za jej ofiarną posługę . Doceńcie  i wynagródźcie jej gorliwą i pełną poświęcenia służbę             dla naszej parafii .

7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Wiesław Ziomek z Górek  .                

8. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny duże i małe oraz kalendarze misyjne .

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie ze zbiórką ofiar do puszek .

10. W związku z rokiem Eucharystii, zapraszam na mini katechezy w niedziele  10 min. przed Mszą św…

11. Zachęcam do korzystania z mediów katolickich …oraz do czytania prasy katolickiej …

Na stoliku z prasą są materiały dla rodziców dzieci I-komunijnych .

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.17.00 (nie ma wolnych terminów na przyszły rok

- poniedziałek  - 02.12   -   + Helena Żarnowska - int. od wnuka Mateusza z Agnieszką                                                                                      - wtorek           - 03.12   -   + Artur Stachoń  - int. od mamy

- środa             - 04.12    -  + Magdalena , Florian , Weronika i Józef Kopa  

- czwartek       - 05.12    - dziękcz…z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Mikołajka na 1-e ur.    

- piątek           - 06.12     -  + Ewa Rak -  w 6 r. śm.   

- sobota          - 07.12     -  + Maria Majka - w r. śm.    

- niedziela      - 08.12     - godz. 08.00   -  za parafian   

                                       - godz. 11.00   -    + Katarzyna i Franciszek Źrebiec                              

W poniedziałek o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Jana Majkę .

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania