ogłoszenia parafialne - 1 niedziela Adwentu - 02.12.2018

2018-12-01 16:08:11

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE – I Niedziela  Adwentu  02. 12. 2018

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Małgorzacie Mroczka za… Elżbiecie Wokurka , Janowi Strzelec i Janowi Źrebiec za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać wszystkim !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Jana Piątek , Stanisławy Wokurka , Marii Woźniak , Stanisława Żarnowski .

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent , czas duchowej odnowy - przygotowania w sercu miejsca dla Boga . Do tej odnowy duchowej będzie wiele możliwości , jak rekolekcje , czy Msze św.

Roratnie , na które serdecznie zapraszam od jutra ; dorosłych , młodzież i dzieci  z lampionami .   Przyjdźcie , będą pogadanki o Duchu Św. , o jego darach . Gorąco polecam : będzie radośnie , będzie się działo . Rodzice zachęćcie dzieci i sami dajcie przykład . Tradycyjnie w Adwencie będzie okazja do złożenia daru dla najbardziej potrzebujących parafian : - w kościele w formie „szlachetnej paczki ” ,   wybierając z choinki rzecz wypisaną na aniołku , zakupić i złożyć pod choinką  a także  w sklepie można będzie zakupić i złożyć dar do kosza .

3. W liturgii K-ła wspominamy :  poniedziałek  - 03.12.  - św. Franciszka Ksawerego

- czwartek    - 06.12  - św. Mikołaja , na godziny wieczorne zapowiedział się św. Mikołaj…

- piątek             - 07.12   - św. Ambrożego

- sobota            - 08.12   - Uroczyst. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 09.00 i o 17.00 , w czasie której dzieci I-komunijne otrzymają  medaliki. Od 12-13 godzina łaski .

Odpust w Desznicy .

4. Nabożeństwa :

- środa             -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek  - o 16.30 adoracja Najświętszego  Sakramentu i Msza św. o Eucharystii

- I piątek : Msza św. wynagradzająca  Najśw. Sercu  Pana Jezusa  ;  adoracja od 16.00  ; spowiedź    : w czwartek i piątek od godz. 16.00 .  Chorych parafian odwiedzę od godz. 08.30.                                5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi               na Wschodzie  ze zbiórką ofiar do puszek .

6. Spotkania :   - wtorek  - zbiórka wszystkich ministrantów  o godz. 16.00

7. P. Małgorzata Mroczka , nasza zakrystianka będzie roznosić opłatki . Rozpocznie jutro rano                 od Zagród . Docencie i odpowiednio wynagródźcie jej gorliwą i pełną poświęcenia służbę dla naszej   parafii. Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za jej ofiarną posługę .

8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne duże -12 zł i małe - 5 zł  oraz kalendarze misyjne  - 5zł .

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej .

INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek  - 03. 12   -   + Maria  Piwowar – int. od s. Jana z żoną

- wtorek           - 04. 12   -   +  Stanisław  Oczkowicz  - int. od sąsiadów Źrebców                                 - środa             - 05. 12    -   dziękcz…z prośbą o błog. Boże w rodz.

- czwartek       - 06. 12    -   + Ewa Rak - w 5 r. śm.

- piątek            - 07. 12    -   + Jan Piwowar - w 5 r. śm.

- sobota           - 08. 12    - godz. 09.00 - dziękcz… z prośbą o zdrowie i Boże błog. w rodz.

- godz. 17.00 -  + Franciszek i Katarzyna Źrebiec

- niedziela       - 09. 12     - godz. 08.00  -   + Jan , Zofia , Bogumiła i Franciszek

- godz. 11.00  -    za parafian , zwł. w int. rekolekcji adwentowych