Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Adwentu - 03.12.2017

2017-12-02 13:20:05

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     -  I niedziela  Adwentu   - 03 . 12. 2017                                             

Dziękuję p. Kazimierzowi Kudłacz za wyremontowanie kontenera  i Janowi Wożniak ,

Andrzejowi Doktor , którzy mu pomagali . Dziękuję za prace na rzecz parafii Marii

Frankiewicz , Andrzejowi Źrebiec , Andrzejowi Doktor i Łukaszowi Mania . Dziękuję  

      za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty  p. Małgorzacie Mroczka…za wykonanie

dekoracji adwentowej . Bóg zapłać wszystkim!  W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny:

Tomasza Piwowar, Małgorzaty Kaczmarczyk , Joanny Źrebiec.  

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent  czas radości duchowej i odnowy - przygotowania w sercu

miejsca dla Boga . Będzie wiele wydarzeń , jak rekolekcje , czy Msze św. roratnie na które

serdecznie zapraszam od jutra dorosłych , młodych i dzieci z lampionami . Przyjdźcie ,

będą pogadanki , śpiew , dzieci będą otrzymywać obrazki i losować figurkę Matki Bożej oraz

upominki  . Gorąco polecam , będzie radośnie, będzie się działo , rodzice zachęćcie…

Tradycyjnie , w Adwencie będzie okazja do złożenia daru do kosza w sklepach dla najbardziej

potrzebujących parafian oraz w kościele w formie ,, szlachetnej paczki ”

wybierając z choinki  rzecz wypisaną na ozdobie , zakupić i złożyć pod choinką .

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa               -  06.12  -  św. Mikołaja … u nas na godziny wieczorne zapowiedział się…

- czwartek         -  07.12  -   św. Ambrożego   

- piątek              -  08.12  - Uroczyst. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. godz. 09. 00 i o 17.00 ,

na której dzieci I-komunijne otrzymają medaliki . Od 12.00-13.00 godzina łaski

4. Nabożeństwa :   - codziennie Msze św. roratnie

- środa         - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek  - o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu 

5. Spotkania  :

- poniedziałek  - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

- wtorek           - na spotkanie zapraszam Paraf. Z. Caritas oraz chętnych do posługi ubogim

- piątek            -  po nabożeństwie zapraszam na spotkanie młodzież naszej parafii    

6. Od wtorku p. Małgorzata Mroczka nasza zakrystianka będzie roznosić opłatki . Rozpocznie

od Zagród. Doceńcie i wynagródźcie odpowiednio jej gorliwą  i pełną poświęcenia służbę 

w naszej parafii . Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem        za jej ofiarną posługę .

7. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne po 12zł  i 5zł oraz kalendarze misyjne po 5 zł.

8 . W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :      -w ,, Niedzieli ”  -  „ Dary Ducha Miłości”     

    - w ,, Gościu  N.”   -   „ Męska wiara ” -  o św. Józefie     ;    - w ,, Źródle”  - ,, Czy katolik może

uprawiać jogę i medytować ? ”  - w ,,Naszej Arce ”  - o Maryi Niepokalanej  

Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                            

  

   INTENCJE MSZALNE :    Msze św.  o godz. 17.00

- poniedziałek   - 04. 12   -     + Aniela  Grzyb  - int. od parafian       

- wtorek            - 05. 12   -     o Boże błog. w rodzinie i o szczęśliwe narodziny dziecka     

- środa              - 06. 12    -     + Ewa Rak  - w 4 r. śm.      

- czwartek        - 07. 12    -      + Czesława - w 4 r. śm. i Władysław Kmiecik  

- piątek             - 08. 12    -     godz. 9.00    -   + Jan Piwowar  - w 4. r. śm.

                                                godz. 17.00  - + Franciszek i Katarzyna Źrebiec - w r. śm.

- sobota            - 09. 12    -      + Maria Majka  - w r. śm.                                          

- niedziela        - 03.12    - godz. 08.00  -  za parafian  , zwł. o dobre przeżycie rekolekcji                                            

                                        - godz.11.00   -  + Władysława i Władysław - w16 r. śm. Bazan

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania