Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 1 niedziela Adwentu - 27.11.2016

2016-11-26 19:52:06

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I niedziela Adwentu - 27. 11. 2016

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Marii Frankiewicz , Janowi Strzelec i Janowi Źrebiec . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Marii Wokurka , Anety Mroczka , Doroty Kaczmarczyk .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- czwartek - 30.11 - święto św. Andrzeja Ap. / - sobota - 03.12 - św. Franciszka Ksawerego

3. Nabożeństwa :

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas duchowej radości i odnowy - przygotowania serca na spotkanie z Panem . Będzie wiele wydarzeń , które pomogą nam w tym czasie duchowo wzmocnić się i ubogacić : jak rekolekcje czy Msze św. roratnie na które serdecznie zapraszam od jutra dorosłych , młodych i dzieci z lampionami . Podobnie jak w poprzednich latach będą pogadanki , śpiew , dzieci będą otrzymywać obrazki i losować figurkę Matki Bożej oraz upominki . Serdecznie zapraszam : będzie się działo , będzie radośnie ...

Tradycyjnie w adwencie będzie okazja do złożenia daru do kosza w sklepach dla najbardziej potrzebujących parafian oraz w kościele w formie ,, szlachetnej paczki ”

będzie można wybrać sobie rzecz dołączoną do ,,bombki miłosierdzia ” zakupić i złożyć pod choinką .Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z zadaniem ,, Idźcie i głoście ”

- w I czwartek - o 16.30 adoracja Najśw. Sakr. ; w I piątek adoracja od 16.00 . Spowiedź w czwartek o 16.30 i piątek od godz. 16.00 . Chorych parafian odwiedzę w piątek od 08.30 .

4. Spotkania : - wtorek - na spotkanie formacyjne przyjdą kand. do bierzmowania 3kl.Gm.

- czwartek - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00

5. Od wtorku p. Małgorzata Mroczka nasza katechetka i zakrystianka będzie roznosić opłatki . Rozpocznie we wtorek od Zagród , w sobotę od p. Nawracaj . Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za jej posługę w naszej świątyni . Doceńcie i wynagródźcie jej gorliwą i ofiarną służbę w naszej parafii .

6. W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2276 zł i 20 funtów . Bóg zapłać za te ofiary , za ofiary na budowę kaplicy przedpogrzebowej , wkrótce będzie lista wpłat oraz za wszystkie ofiary które składacie na potrzeby Kościoła i parafii . Niech Bóg Wam błogosławi za wielką ofiarność ! Bóg zapłać !

8.Za tydzień w 2 nd. Adwentu, modlimy się za K-ół na Wsch. i zbieramy ofiary do puszek .

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Zdzisław Janusz s. Lesława i Marii Chrobak zam. w Czermnej z Magdaleną Ciekielską c. Mieczysława i Weroniki Buczyńskiej zam. w Kątach - zap. I

10.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,, Tabletki duchowe ” - czyli pierwsza pomoc w sprawach życia religijnego - w ,, Niedzieli ” - ,, Propozycja nie do odrzucenia ” - rozmowa z Dominiką Figurską aktorką , szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci ; - w ,, Gościu N.” - ,, Czym właściwie jest nadzieja ? ” ; - w ,, Źródle ” - ,, Oczekiwanie na miłość ” - o Adwencie

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek - 28. 11 - dziękcz. z prośbą o pozytywne ukończenie studiów dla Marty

- wtorek - 29. 11 - + Stanisław Parylak - int. od c. Doroty

- środa - 30. 11 - + Alfreda i Alfred Mroczka - int. od s. Piotra z rodz.

- czwartek - 01. 12 - + ks. Jan Wierzbiński

- piątek - 02. 12 - + Władysław Wielgosz / + Katarzyna Źrebiec - w 30dn.w Sośniowicach

- sobota - 03 .12 - + ks. Jan Cebulak

- niedziela- 04 .12 - godz. 08.00 - + Józefa Mroczka - w 16 r. śm./- godz. 11.00 - za parafian

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania