ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela W. Postu - 14.02.2016

2016-02-13 18:32:33

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 1 Niedziela W. Postu - 14. 02. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Małgorzacie Mroczka za wykonanie dekoracji wielkopostnej i p. Ireneuszowi Mania za wykonanie stołów . Bóg zapłać ! Na ten tydzień do sprzątania proszę rodziny : Marii Kmiecik , Zofii Źrebiec , Andrzeja Agaś .

2. Przeżywamy Wielki Post , zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej :Drogi Krzyżowej, w piątki o godz.17.00 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 14.00

Mamy także okazję , aby świadczyć miłosierdzie - w sklepach są wystawione kosze do których możemy składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących parafian , są też na stoliku skarbonki wielkopostne , ofiary są przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 4 niedzielę W.Postu,proszę o modlitwę

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- piątek - nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia oraz ku czci patronów naszej diecezji

4.Serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie

Dnia Chorych w naszej parafii . Bóg zapłać za posługę !

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy , postu i solidarności z misjonarzami .Będzie też okazja materialnie wesprzeć misje ofiarą do puszek .

6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna , zbieramy ofiary na remont organów i na ogrzewanie . Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć baranka na stół wielkanocny w cenie 4 zł .

7.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Miłosierdzie bez granic ” ; w ,,Gościu N.” - ,, Skarby Biecza ” ; - w ,, Źródle” - ,, Macierzanka - naturalny antybiotyk ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 17.00 , poniedziałek - o godz. 16.00

- poniedziałek - 15.02 - godz. 16.00 - dziękcz. za łaski otrzymane od Boga i Matki

Najświętszej z prośbą o dalszą opiekę w rodz. Parylaków

- wtorek - 16.02 - + Joanna Cieklińska - int. od c. Krystyny z rodz.

- środa - 17.02 - + Stanisław , Kunegunda , Józef , Regina , i Helena Źrebiec

- czwartek - 18.02 - + Stanisława Wokurka - w 1 r. śm.

- piątek - 19.02 - + Józef Źrebiec - w 4 r. śm.

- sobota - 20.02 - + Adela , Franciszek Jankowicz

- niedziela - 21.02 - godz. 08.00 - + Paweł Źrebiec