Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017

2017-03-04 18:54:02

 

       OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  1  Niedziela Wielkiego Postu   -  05. 03. 2017         

 

 1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty  oraz p. Małgorzacie Mroczka

za przygotowanie dekoracji wielkopostnej . Bóg zapłać !  Na ten tydzień proszę rodziny:   Joanny Doktór , Haliny Bobula , Alicji Piątek

 2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : Drogi Krzyżowej : w piątki o godz. 17.00

oraz  Gorzkich Żali :  w niedziele o godz. 14.00 .  Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w 5 niedzielę W. Postu ,

proszę o modlitwę w intencji  rekolekcji

W sklepach są wystawione kosze na produkty spożywcze , okażmy miłosierdzie  najbardziej potrzebującym  parafianom . 

Są też na stoliku skarbonki wielkopostne do zabrania , ofiary przeznaczone są na leczenie dzieci i osób starszych .

3. Zachęcam do podjęcia abstynencji w Wielkim  P. przez uzależnionych , jak też  za  uzależnionych ,

w imię miłości bliźniego , na stoliku znajduje się  księga trzeźwości

4. Nabożeństwa :

- wtorek   -  koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków 

 - środa     -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

5.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień solidarności z misjonarzami z modlitwą, postem  oraz zbiórką ofiar do puszek .

6. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie I raty na budowę kaplicy przedpogrzebowej . Przyjmijcie ich życzliwie

i złóżcie ofiary , zapraszam  wszystkich  parafian  do wspólnej inwestycji .

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Bartłomiej Bolek zam. w Świerchowej z Joanną Wiejaczka  zam.  w Kątach - zap.II   

9. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :                                         

- w ,,Drodze ”  - ,, Znajdź swoją pustynię ”   ;    - w ,, Niedzieli ”   -  ,, Medycyna odkrywa wartość religii  ”   ; 

  - w ,, Gościu N.”   -   ,, Słodsza niż wino ”  -  o poście , który jest bardziej potrzebny człowiekowi niż Bogu   ;  

   - w ,, Źródle ” - ,, Stworzenie jest wspaniałym dziełem Boga ”  - katecheza pap. Franciszka  ;

 - w ,, Naszej Arce ”  - Święty Wincenty a Paulo - patron dzieł miłosierdzia   ;   ,, Wolność i miłość ” - o trzeźwości                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Zachęcam do oglądania TV Trwam i radia ,,VIA'' -  mediów z  wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 INTENCJE MSZALNE :   Msze św.  o godz. 17.00

 

- poniedziałek   - 06. 03   -    + Wiktoria Rucińska  - int. od  sąsiadów   

- wtorek            - 07. 03   -    + Elżbieta  - w r. śm. i Jan Buczyński                                

- środa              - 08. 03   -     + Maria i Wojciech i zm. z rodz. Źrebców                                                                                   

- czwartek        - 09. 03   -    +  zm. rodziców z obu stron : Józef i Władysława  ,              

                                                                                              Stanisław i Kunegunda

- piątek             - 10. 03   -   + Katarzyna Źrebiec -  int. od s. Piotra

- sobota            - 11. 03   -    + Weronika , Florian , Magdalena i Jan Kopa

- niedziela        - 12. 03   -  godz. 08.00  -  + ks. Jan Cebulak  

                                        -  godz. 11.00  -  + Michał , Marianna , Józef , Władysław Tyrpak

                                        - godz. 14.45   -   za parafian  - zwł. w intencji  kobiet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

  

 

         

                                          

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania