Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2017

2018-02-17 18:49:57

       OGŁOSZENIA PARAFIALNE   - 1 Niedziela Wielkiego Postu  - 18. 02. 2018                                             

 

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty .  Bóg zapłać !      

 W tym tygodniu proszę  do sprzątania rodziny :  Marii Tyrpak , Stanisława Żarnowskiego ,

Heleny Pec .

2. Nabożeństwa : 

- wtorek      - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych  

- środa        -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy    

- czwartek  - nabożeństwo ku czci św. Jana P. II z ucałowaniem  relikwii 

3. Przeżywamy okres Wielkiego Postu , zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa  

 w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej :  - na Drogę krzyżową - w piątki o godz. 17.00       

- na Gorzkie Żale  -  w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. ok. 14.40

4. Zachęcam do podjęcia abstynencji w Wielkim P. przez uzależnionych , jak też  

za uzależnionych , przy stoliku z gazetami jest wystawiona książka , proszę się wpisywać …

5.  Spotkania :

- poniedziałek  - zapraszam Radę parafialną  na spotkanie po Mszy świętej

- wtorek           - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00 , obecność obowiązkowa

- środa             - na spotkanie zapraszam Paraf. Z. Caritas i chętnych do posługi

6. Ojciec św. Franciszek wzywa cały Kościół do modlitwy i postu w piątek 23 lutego w intencji

pokoju w Republice Konga i w Południowym Sudanie , w Afryce , włączmy się w to wielkie

szlachetne przedsięwzięcie …

7. Tradycyjnie w przyszłą , 2 niedzielę  W. Postu będziemy przeżywać dzień modlitwy , postu

i solidarności z misjonarzami , ze zbiórką ofiar do puszek na rzecz misji .

8. Winien jestem wam rozliczenie z budowy kaplicy przedpogrzebowej . Złożyliśmy   99.500 zł.

Całkowity koszt budowy ( materiały + robocizna ) wyniósł 73.880 zł . Na koncie paraf. pozostało 

25.620 zł . + 1500 eu i 200 $ . Koszt katafalku  z chłodnią ( 22.153zł )  został pokryty z kasy parafialnej .

9. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :   

  - w „ Drodze ”  -  „ Dotyk miłości ”   - świadectwo jak Bóg dotyka swoją miłością    ;   - w ,, Niedzieli ” -

,, Przeżyć depresję  ” - poradnik   oraz  ,, Kult bł. Wł.Findysza w Nowym Żmigrodzie ”   ;   - w  „ Gościu N. ”  

-  „ Lanie wody ” - o wartości postu   ;   - w ,, Źródle”  -  „ Wielkopostne rady  ”   ;  - w  „Miłujcie się ”   -

„ Żyjemy by kochać i być kochani ”  ; „Głos dla życia ”           

Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                INTENCJE MSZALNE :   Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek    - 19 . 02 -    + Józef Źrebiec  - w 6 r. śm.      

- wtorek             - 20. 02  -    + Adela , Franciszek  Jankowicz           

- środa               - 21. 02  -     + Paweł Źrebiec

- czwartek         - 22. 02  -     + Piotr Jankowicz

- piątek              - 23. 02 -     + Katarzyna , Feliks Rak  i dusze w czyśćcu cierpiące           

- sobota             - 24. 02 -      + Mieczysław Strzelec - w 5 r. śm.  - int. od syna z żoną

- niedziela         - 25. 02 -   - godz. 08.00   -  + Bogumiła - w 1 r. śm. i Franciszek Czupa   

                                           - godz. 11.00   -  za parafian

                                           - ok. godz. 14.40   - za ofiarodawców - int. od p. Katechetki 

            

 

   

 

 

     ROZLICZENIE Z BUDOWY KAPLICY PRZEDPOGRZEBOWEJ 

================================================

 

 

   ZŁOŻYLIŚMY                                           -   99.500 ZŁ   

 

 

 CAŁKOWITY  KOSZT  BUDOWY                   -   73.880 ZŁ 

   ( materiały + robocizna )

 

 

 

NA  KONCIE PARAFIAL.  POZOSTAŁO  -  25.620 ZŁ + 1500 EU + 200 $

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania