ogłoszenia parafialne - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 22.02.2015

2015-02-21 18:38:49

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 22. 02. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! Na tydzień proszę rodziny : Urszuli Mroczka , Zbigniewa Piwowar , Marii Chopiak .

2. Zapraszam wszystkich parafian ... na nabożeństwa wielkopostne : na Drogę krzyżową - w piątek o godz.17.00 - dzieci otrzymują naklejki i na Gorzkie Żale ,w niedzielę o g.14.00, znajdźmy czas , aby towarzyszyć Jezusowi w Jego męce dla naszego zbawienia .

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. Spotkania :

- wtorek - na Mszę św. i na spotkanie formac. przyjdą kandydaci do bierzmow. 3 kl.Gimn.

- środa - na Mszę św. i na spotkanie przyjdą uczniowie 2 klasy Gimnazjum

5. Zachęcam do podjęcia się abstynencji w int. trzeźwości narodu , zwłaszcza w intencji trzeźwości dzieci - dajmy im przykład pięknego życia bez alkoholu . Dar abstynencji złóżmy w księdze trzeźwości - jest wystawiona na stoliku

6. W ubiegłą niedzielę złożyliście w ramach składki inwestycyjnej 2.466,21 zł .Bóg zapłać !

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z misjonarzami , będziemy się modlić w ich intencji oraz zbierać ofiary do puszek na misje .

8. Wielki Post to czas okazywania miłosierdzia potrzebującym , dzieci otrzymały skarbonki i my włączmy się w to dzieło , tradycyjnie w sklepach będą wystawione kosze do których możemy składać produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących parafian

Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć baranka na stół wielkanocny , w cenie 4 zł.

9. Po Mszy św. będzie można ucałować relikwie św. Jana Pawła II

10.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Niedzieli”

- ,,Wiara to najlepsze lekarstwo na każdą chorobę” - rozmowa z bpem E. Janiakiem chorym na raka oraz ,, Modlitwa to fitness dla ducha ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Człowiek jak tabloid ” - o tym jak walczyć z wadami i rozwijać cnoty oraz ,, Smacznego ” - czyli jak smakuje żywa wiara ; - w ,,Źródle” - ,, Zachwyceni miłością Boga ” - o modlitwie w Wielkim Poście ; - w ,, Nasza Arka ” - ,, Nie ustawajcie w modlitwie ” - modlitwa ,,Ojcze nasz ” św. Jana Pawła II ; - ,, Miłujcie się ” ...

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 23.02 - + Adela i Franciszek Jankowicz

- wtorek - 24.02 - + Maria Król

- środa - 25.02 - o szczęśliwe rozwiązanie i o zdrowie dla dziecka i matki

- czwartek - 26.02 - + Maria Wokurka

- piątek - 27.02 - + Piotr Jankowicz

- sobota - 28.02 - + Maria Żarnowska – int. od c. Celiny z rodz.

- niedziela - 01.03 - godz. 08.00 - za parafian

- godz. 11.00 - + Mieczysław Strzelec - w 2 r. śm. - int. od żony