ogłoszenia parafialne - 15 Niedziela zwykła - 13.07.2014

2014-07-12 21:07:52

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 15 Nd zwykła - 13 .07. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Zofii Kłosowskiej , Renaty Leputa , Celiny Kogut

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 15.07 - wsp. św. Bonawentury

- środa - 16.07 - wsp. N.M.P. z Góry Karmel - Szkaplerznej

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej N. P. z podziękowaniami i prośbami

- piątek - 3-ci m-ca nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

- sobota – nowenna ku czci patronów diecezji : św. Józefa Pelczara i bł. Karoliny Kózki

3.Trwają zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń . Skorzystajmy z tej dobrej propozycji na wakacje .

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Artur Nawracaj zam. w Kątach z Magdaleną Mielniczek zam. w Łysej Górze – zap. I oraz Wokurka Dawid z Klaudią Krężel ; Łukasz Piwowar z Angeliką Nawracaj - zap. II .

5. Dzisiaj w Świątkowej Wielkiej odbędzie się parada historyczna z wieloma atrakcjami , wstęp wolny . Więcej informacji na plakacie w gablocie .

6. Dzisiaj droga krzyżowa na g. Grzywacką , zapraszam wszystkich parafian ...

7.W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na cele parafialne.

8. Wzorem ubiegłego roku papieska organizacja ,,Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje .Otrzymacie ulotki z informacją...Zbiórka sprzętu - 25.07.

9. Jutro rozpoczynamy kładzienie posadzki w kościele , dlatego Msze święte będą odprawiane w dni powszednie na plebani , a w niedziele w gimnazjum . Chcemy też przemalować ławki , dlatego proszę do czyszczenia ławek na wtorek chętnych mężczyzn ze szlifierkami . Mamy nadzieję , że posadzka zostanie położona do połowy sierpnia . Proszę was o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach remontowych .

7. Zapraszam panów z Rady Parafialnej na spotkanie w poniedziałek .

8. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - we ,,Wzrastaniu ” - ,, List o radości ” - o tym ,że prawdziwe szczęście kryje się w drugim człowieku ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Szatan istnieje naprawdę ” - o spotkaniu z najsłynniejszym egzorcystą świata ; - w ,,Gościu N.” - ,,Pan Bóg ? Uwielbiam ” - o wielkiej wartości uwielbiania Boga oraz ,,Boskie poczucie humoru ” - o tym jak zdrowy humor pomaga żyć ; - w ,, Źródle” - ,,Zachwyt to wakacyjny obowiązek i przyjemność ”

,,Promyczek dobra ”- numer wakacyjny z płytką CD z piosenkami , w zakrystii do nabycia

Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do oglądania TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów )

- poniedziałek - 14.07 - + Piotr Siwiec

- wtorek - 15.07 - + Janina , Adam i Andrzej Kaczmarczyk

- środa - 16.07 - + Ewa Rak – int. od s. Krzysztofa z rodz.

- czwartek - 17.07 - + Jan Piwowar – int. od s. Józefa z żoną i z dziećmi

- piątek - 18.07 - + Czesława Kmiecik – int. od s. Andrzeja z rodz.

- sobota - 19.07 - + Władysław Wielgosz , Apolonia i Maciej

- niedziela - 20.07 - godz. 08.00 - + Czesława Kmiecik – int. z Róży p. Marii Źrebiec

- godz. 11.00 - + Stanisław Ciekielski