Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 16 Niedziela zwykła - 20.07.2014

2014-07-19 11:47:30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 16 Nd zwykła - 20 .07. 2014

1.Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy porządkowali kościół oraz czyścili ławki , a szczególnie Janowi Stoś z rodz. Janowi Wożniak , Mateuszowi Wokurka , Andrzejowi Doktór .Dziękuję także za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Stanisławy Nawracaj , Małgorzaty Roman , Barbary Roman . Rozpoczynamy nową kolejkę sprzątania naszej świątyni , zasady pozostają bez zmian tzn. sprzątamy wg. numerów domów , zwolnione są ze sprzątania osoby starsze same mieszkające oraz osoby chore a także osoby , które w innej formie pracują na rzecz parafii

2.W liturgii Kościoła wspominamy : - wtorek - 22.07 - wsp. św. Marii Magdaleny-odpustw Samoklęskach

- środa - 23.07 - święto św. Brygidy / - czwartek - 24.07 - wsp. św. Kingi

- piątek - 25.07 - święto św. Jakuba oraz wsp. św. Krzysztofa , patrona kierowców

- sobota - 26.07 - wsp. św. Joachima i Anny , rodziców Panny Maryi

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków przed Mszą św., po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. Można jeszcze zapisać się na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

5.Do sakramentu małż. przygotowują się : Artur Nawracaj z Magdaleną Mielniczek -zap. II

6.W najbliższy piątek – 25.07. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przed kościołem . Dochód z tej akcji przeznaczony jest na budowę studni , szkół i szpitali na misjach . Sprzęt proszę składać w godz. popołudniowych do godz. 17.00 . Gdyby ktoś nie miał środku transportu , proszę zgłosić ...

7. Msze św. z uwagi na remont w tygodniu na plebani , a w niedziele w gimnazjum . Proszę was o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach remontowych .

8. W przyszłą niedzielę z racji wsp. św. Krzysztofa po każdej Mszy św. poświęcimy samochody i będziemy modlić się o błog. Boże dla kierowców . Będzie tez zbiórka ofiar do puszek na misje , jako podziękowanie za Bożą opiekę w czasie jazdy .

9.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim , którzy składają ofiary na remont naszej świątyni, jest to dla was wielkie wyzwanie, ale pamiętajmy , że każda inwestycja na chwałę Bożą zawsze się zwraca. Niech P. Bóg wam hojnie wynagrodzi błogosławieństwem -lista...

10. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Niedzieli ” -,, Znajomi mówią , że to był cud ” - świadectwo kobiety o uzdrowieniu za przyczyną Jana Pawła II ; - w ,,Gościu N.” - ,,Zlecenie na profesora Chazana ” - rozbieżność pomiędzy faktami , a ich obrazem w mediach jest porażająca oraz ,, Niezły bigos ” - o spotkaniu młodych w Dębowcu ; - w ,, Źródle” - ,,Bohaterscy kapłani ” - o polskich kapłanach , którzy odznaczali się heroiczną miłością do Kościoła i Ojczyzny

,,Promyczek dobra ”- numer wakacyjny z płytką CD z piosenkami , w zakrystii do nabycia

Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do oglądania TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów )

- poniedziałek - 21.07 - + Paweł Źrebiec / - wtorek - 22.07 - za parafian

- środa - 23.07 - + Czesława Kmiecik – int. od wnuczki Elżbiety z rodz.

- czwartek - 24.07 - + za zm. rodziców : Wiktorię i Władysława Stoś

- piątek - 25.07 - Ewa Rak – int. od wnucząt i prawnuczka

- sobota - 26.07 - + Jakub , Maria i zm. z rodz. Żarnowskich

- niedziela - 27.07 - godz. 08.00 - za parafian

- godz. 11.00 - dziękcz. z prośbą o bł. Boże dla sióstr z Róży p. Marii Źrebiec

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania