Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 17 Niedziela zwykła - 27.07.2014

2014-07-26 17:21:37

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 17 Nd zwykła - 27 .07. 2014

1.Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy pracowali na rzecz parafii , szczególnie Janowi Źrebiec , Tadeuszowi Kwiatek , Piotrowi Źrebiec .Dziękuję także za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Marii Skiba , Agaty Harowicz , Barbary Pec .

2.W liturgii Kościoła wspominamy : - wtorek - 29.07 - wsp. św. Marty - czwartek - 31.07 - wsp. św. Ignacego z Loyoli / - piątek - 01.08 - wsp.św. Alfonsa Liguori

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej N. P. z podziękowaniami i prośbami

I piątek – Msza św. wynagradz. Najśw. Sercu P. J. , chorych parafian odwiedzę od 08.30 Spowiedź w czwartek i piątek od 17.00 .

- w I sobota m-ca – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

4. Msze św. z uwagi na remont w tygodniu na plebani , a w niedziele w gimnazjum . Proszę was o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach remontowych .

5. Dzisiaj po Mszy św. poświęcimy samochody i będziemy modlić się o błog. Boże dla kierowców . Będzie tez zbiórka ofiar do puszek na misje , jako podziękowanie za Bożą opiekę w czasie jazdy .

6. W ramach składki inwestycyjnej zebraliście 2400,50 zł . Bóg zapłać za ofiarność !.

7. Zgodnie z wieloletnią tradycją proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych rodziców dzieci I komunijnych i bierzmowanych .

8. Zbliża się miesiąc sierpień , w którym tak wiele ważnych wydarzeń miało miejsce , tak wielu ludzi poświęciło życie dla Ojczyzny , my nie musimy ginąć , ale nie bądźmy obojętni , zróbmy coś dla Ojczyzny aby była trzeźwa i wolna , podejmijmy abstynencję od alkoholu , z powodu którego jest tyle nieszczęścia , cierpi tak wielu ludzi . Rodzice i dorośli pokażcie dzieciom wartość życia w abstynencji .

9. Powstał projekt Karta Dużej Rodziny dot. korzystania z usług ulgowych bądź darmowych rodzin z trójką i więcej dzieci , ulotka z adresem na stoliku ...

10. ,,Wolność dla sumienia” - to akcja solidarności z prof. Chazanem oraz protest przeciwko dyskryminacji ludzi sumienia skierowany do premiera D. Tuska . Proszę złożyć

podpis na kartkach wyłożonych na stoliku i zostawić .

11.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Niedzieli ” -,, Jedyne takie miasto , jedyne takie powstanie ” - obszernie o Powstaniu Warszawskim ; - w ,,Gościu N.” - ,,Co to jest śmierć mózgu i jak się ją stwierdza? ” ; - w ,, Źródle” - ,,Chcieć to nie musieć ” - czyli krótki traktat o pielgrzymowaniu

- w,, Nasza Arka ”- ,, Nie ustawajcie w modlitwie ”- o najważniejszym wezwaniu św. J.P.II

Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do oglądania TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami . W poniedziałek R.M. gości w Miejscu P.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 28.07 - + Czesława Kmiecik – int. od Zarządu K.G. w Kątach

- wtorek - 29.07 - + Marcin , Wiktoria i zm. z rodz. Woźniaków

- środa - 30.07 - o zdrowie i o potrzebne łaski dla rodz. Źrebiec

- czwartek - 31.07 - + Jan Piwowar – int. od wnuka Łukasza

- piątek - 01.08 - + Ewa Rak – int. od nauczycieli Szk.Podst. w Kątach

- sobota - 02.08 - + Paweł Źrebiec- int. od rodz. Trześkowskich z Gliwic

- niedziela - 03.08 - godz. 08.00 - dziękcz. za zdrowie i wszystkie łaski z prośbą

o Boże bł. i opiekę M.B.w rodz. Parylaków / - godz. 11.00 - za parafian

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania