ogłoszenia parafialne - 19 Niedziela zwykła - 10.08.2014

2014-08-09 10:50:25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19 Nd zwykła - 10 .08. 2014

1.Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy pracowali w tym tygodniu na rzecz parafii , a szczególnie : Tadeuszowi Źrebiec , Tadeuszowi Roman , Andrzejowi Doktor , Wiesławowi Nadymus , Janowi Stoś z rodz. , Ireneuszowi Mania . Najpierw należy się wdzięczność Panu Bogu , że nam błogosławił w pracach remontowych oraz ludziom – jestem pełen uznania wszystkim, którzy zaangażowali się w prace i tym , którzy składają ofiary . Jak wiele można zrobić wspólnymi siłami. Szczególnie dziękuję Tadeuszowi Źrebiec ... oraz Małgorzacie Mroczka ... Niech wam wszystkim Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem .

Dziękuję także za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten

tydzień proszę do sprzątania rodziny : Grażyny Ciekielskiej , Ireny Jędo , Elżbiety Patyk .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 11.08 - wsp. św. Klary - czwartek

- 14.08 - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego

- piątek - 15.08 - Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

Msze św. o godz. 08.00 i suma o godz. 11.00 z poświęceniem wieńców , ziół , kwiatów i owoców . Jest to święto nakazane . Odpust w Nienaszowie , suma o godz.11.30 . W przyszłą niedzielę odpust w Krempnej , suma o godz. 11.30 .

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków -10 min. przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej N. P. z podziękowaniami i prośbami

4.W czwartek jesteśmy wszyscy zaproszeni przez oazę: młodzież i dorośli , do naszej świątyni na godz. 19.00 na modlitewny wieczór uwielbienia, skorzystajmy z dobrej propoz.

5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na cele parafialne , z tych składek inwestujemy m.in. dodatkowe prace przy remoncie jak odnowienie ławek , malowanie k-ła .

6. Dzisiaj Droga krzyżowa na g. Grzywacką , którą poprowadzi oaza . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian... Będziemy modlić się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie , w parafii , w naszych rodzinach .

7.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Kędziora z Natalią Kochman - z. II.

8.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Niedzieli ” - ,, Nauczyciel ma prawo działać zgodnie z sumieniem i wolnością” -

to odpowiedź na zarzuty MEN oraz ,, Bóg dał mi wolność ” - świadectwo Bartka ; - w,,Gościu N.”-,,Bardzo trzeźwe wyznanie ”- o wychodzeniu ze zniewolenia alkoholowego - w ,, Źródle” - ,,Czytać Ewangelię to znajdować Jezusa” - katecheza pap.Franciszka

- w ,Nasza Arka” - przeczytamy o kapłanach w służbie Bogu i Ojczyźnie

Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do oglądania TV Trwam i słuchania Radia

Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 11.08 - + Katarzyna Źrebiec / - wtorek - 12.08 - + Benedykt Kornel

- środa - 13.08 - + Wiktoria Warzecha – w 10 r. śm.

- czwartek - 14.08 - + Czesława Kmiecik – int. od zespołu ,,Magurzanki”

- piątek - 15.08 - godz.08.00 - dziękcz. w 18-tą r. urodzin z prośbą o Boże błog. ,

światło Ducha Św. i opiekę M. B. dla Małgorzaty

- godz. 11.00 - dziękcz. za zebrane plony – int. od Koła Gospodyń

- sobota - 16.08 - + Tomasz

- niedziela - 17.08 - godz. 08.00 - 1/ + Małgorzata Ciomcia – w 11 r. śm.

2/ + Jan Piwowar i Wiktoria / - godz. 11.00 - + Benedykt Kornel