Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 2 niedziela Narodzenia Pańskiego - 03.01.2016

2016-01-02 19:07:05

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03. 01. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Ireneuszowi Mania za wykonanie oprawy do obrazu Jezusa Miłosiernego . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień proszę rodziny : Urszuli Mroczka , Jana Piwowar , Marii Chopiak .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa - 06.01 - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli , święto nakaz.

Na Mszach świętych o godz. 08.00 i o 11.00 poświęcimy kadzidło i kredę . W tym dniu przypada rocznica konsekracji naszych biskupów : Kazimierza i Edwarda , będziemy modlić się w ich intencji . Składka na misje .

3. W przyszłą niedzielę na sumie uroczyście rozpoczniemy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii . Nawiedzenie rozpocznie się z Wygody .W domu obraz będzie przebywał jeden dzień . Przeniesienie obrazu z domu do domu o godz. 18.00 . Proszę zadbać , aby rodzina była pojednana z Bogiem . Przed przyjęciem obrazu zapraszam rodzinę na Mszę św. . Będzie przygotowany program modlitw oraz księga podziękowań i próśb.

4. W przyszłą niedzielę wraz z PZC , zapraszam na opłatek parafialny : osoby starsze , Radę Parafialną , Róże Różańcowe , Koło Gospodyń , naszych strażaków , członków Wspólnoty Leśnej i Kółka Rolniczego , zapraszam rodziny , młodzież , dzieci – słowem wszystkich parafian do gimnazjum na godz. 15.00 . Nasze świętowanie rozpoczniemy pięknymi jasełkami , połamiemy się opłatkiem , będzie poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Przyjdźcie , każdy jest oczekiwany i mile widziany .

4. W najbliższą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek dla naszego Kubusia Wokurki

na kosztowną rehabilitację po operacji , która jest konieczna , aby operacja była skuteczna .

Proszę o ofiarność , mamy okazję na uczynek miłosierdzia .

5. - w I czwartek: o 15.30 adoracja Najśw. Sakramentu .

6. W nawiązaniu do listu pasterskiego na święto św. Rodziny o tym kto nie może przystępować do Komunii św. informuje , że dotyczy to również osób , które zawarły tylko ślub cywilny, przeszkodę tę usuwa ślub kościelny . Na spowiedzi trzeba o tym powiedzieć...

7. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- we ,, Wzrastaniu ” - ,, Kochać siebie i nie być egoistą ? ” - czy jest to możliwe ? ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Jasełka , które opanowały Polskę ” - o fenomenie Orszaku Trzech Króli ; - w ,,Gościu N.” - ,, Chcę do dżungli ” - co powoduje , że ludzie młodzi rzucają wszystko i jadą na misje ? ; - w ,, Źródle” - ,, Bóg daje nam całego siebie ”

- katecheza pap. Franciszka ; - w ,, Nasza Arka ” - numer poświęcony Rokowi Miłosierdzia ; - w ,, Moja Rodzina ” - ,,Wróżbita na salonach ” - o manipulacji okultyzmu

8. Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 16.00

- poniedziałek - 04.01 - + Antoni - int. od swata

- wtorek - 05.01 - + Paweł , Joanna , Stanisław Kogut

- środa - 06.01 - godz. 08.00 -dziękcz. za łaski otrzymane od Boga i Matki

Najśw. z prośbą o dalszą opiekę dla rodz. Parylaków

- godz. 11.00 - za parafian

- czwartek - 07.01 - o zdrowie i błog. Boże w rodz. Stosiów

- piątek - 08.01 - + Irena Kwiatek - int. od brata Józefa

- sobota - 09.01 - + Władysław Wielgosz

- niedziela - 10.01 - godz. 08.00 - + Władysław i zm. z rodz. Leśniaków

- godz. 11.00 - za parafian

 

 

 

 

ODWIEDZINY KOLĘDOWE ' 2016

 

 

Kapłan odwiedzając domy w czasie kolędy , przychodzi z Bożym błogosławieństwem dla parafian .

To czas na spotkanie , na rozmowę w sprawach osobistych i rodzinnych związanych z parafią , przedstawienie propozycji , uwag dotyczących spraw duszpasterskich parafii...

 

 

 

============================================

 

 

- poniedziałek - 04. 01 - od godz. 17.00

 

- od Zdzisława Basista - do Lesław Kopa

 

 

- wtorek - 05.01 - od godz. 17.00

 

- od Elżbieta Fokszańska - do Piotra Źrebiec

 

 

- czwartek - 07.01 - od godz. 17.00

 

- od Władysława Ciomcia - do Dariusza Socha

 

 

- piątek - 08.01 - od godz. 17.00

 

- od Mieczysława Miśkowicz - do Jerzego Leputa

 

 

- sobota - 09.01 - od godz. 09.00

 

- od Stanisława Kostrząb - do Tadeusza Źrebiec

 

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

 

  • proszę o transport na kolędę i z kolędy

  • proszę o umiarkowaną temperaturę w domach

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania