ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu - 04.01.2015

2015-01-03 12:31:44

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 04. 01. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny: Roberta Piwowar , Bogusławy Grzywacz, Stanisławy Kornel

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek – 06.01 - Uroczystość Objawienia Pańskiego . Święto nakazane . Na Mszach św. o godz. 08.00 i o 11.00 poświęcimy kadzidło i kredę . Składka na misje .

W tym dniu przypada rocznica konsekracji naszych biskupów : Kazimierza i Edwarda , będziemy modlić się w ich intencji.

3.Po południu wraz z P.Z.C. zapraszam na parafialny opłatek osoby starsze , Radę Parafialną , Róże Różańcowe , Koło Gospodyń , naszych strażaków , członków Wspólnoty Leśnej i Kółka Roln. rodziny , młodzież , dzieci – słowem wszystkich parafian do Gimnazjum na godz.15.00 . Nasze świętowanie rozpoczniemy pięknymi jasełkami następnie połamiemy się opłatkiem , będzie poczęstunek i wspólne kolędowanie . Przyjdźcie , każdy będzie oczekiwany i mile widziany , serdecznie zapraszam , aby wspólnie miło i radośnie przeżyć czas , przyjdźcie , a nie będziecie żałować .

Dziękuję za adwentowe dary , które złożyliście dla najbardziej potrzebujących parafian , P. Z. C. za przeprowadzenie zbiórki darów . Obdarowani bardzo się ucieszyli otrzymanymi darami i przekazują serdeczne podziękowanie . Bóg Wam zapłać za wielkie serce !

4.Nabożeństwa :

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniami i prośbami

6. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Niedzieli” - ,,Islamizacja fakt , czy mit ? ” ; - w ,,Gościu N.” - ,,Czym różni się prorok od wróżbity ? ” ; - w ,,Źródle” - ,, Mądrość prowadzi do Boga ” - o święcie Trzech Króli ; - w ,,Nasza Arka ” - ,, Przykazanie radości ” - zawsze bądźcie radosne , nigdy przygnębione i smutne - to najczęściej powtarzane słowa Matki Mazzarello , współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Salezjanek Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 05.01 - + Jan Piwowar

- wtorek - 06.01 - godz.08.00 - dziękcz. z prośbą o błog. Boże, wzajemną miłość

i o potrzebne łaski w rodz. w 7 r. ślubu Edyty i Grzegorza

- godz. 11.00 - o zdrowie i o szczęśliwą operację dla Mateusza

- środa - 07.01 -  godz. 16.00    -  + Magdalena , Florian i Jan Kopa

- czwartek - 08.01 -  godz.16.00    + Maria Łącka

- piątek - 09.01 -  godz. 16.00   -  + Benedykt Kornel

- sobota - 10.01 - godz. 17.00   -   + Jan i Agata Krężel                                       - niedziela - 11.01 - godz. 08.00 - za parafian

- godz. 11.00 - o zdrowie i błog. Boże dla Igorka i rodziny

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODWIEDZINY KOLĘDOWE ' 2015

Kapłan odwiedzając domy w czasie kolędy , przychodzi z Bożym błogosławieństwem dla parafian .

To czas na spotkanie , na rozmowę w sprawach osobistych i rodzinnych związanych z parafią , przedstawienie propozycji , uwag dotyczących spraw duszpasterskich parafii...

============================================

- środa - 07.01 - od godz. 17.00

- od p. Kazeckich z Golesza - do Józefa Leputa