ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2015

2015-02-28 15:19:55

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 Niedziela Wielkiego Postu - 01. 03. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! Na tydzień proszę rodziny : Joanny Chopiak , Danuty Rozkoszny , Marii Mroczka .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa - Święto św. Kazimierza - z modlitwą za naszego bpa Kazimierza , seniora

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek: o 16.30 adoracja Najśw. Sakr., Msza św. o Najśw. Eucharystii

- I piątek : od 16.00 wystaw. Najśw. Sakr. . Msza św. wynagradzająca Najśw. Serca P. Jez. Spowiedź : środa , czwartek , piątek - od godz. 16.00. Chorych parafian odwiedzę od 08.30

- w I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N. M. P. o godz. 17.00

4. Spotkania : - wtorek - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00 . Obecność obow.

5. Dziękuję Wspólnocie Leśnej za ufundowanie drugiego witraża , łącznie ofiarowali 10 tyś. zł. na 2 witraże . Pozostał już tylko jeden witraż do zafundowania ...

6. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z misjonarzami , modlimy się w ich intencji oraz zbieramy ofiary do puszek .

8. Wielki Post to czas okazywania miłosierdzia potrzebującym , są skarbonki na stoliku... w sklepach są kosze na produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących parafian .

Od dzisiaj można nabyć baranka na stół wielkanocny , w cenie 4 zł.

9. Do Sakr. Małżeństwa przygotowują się : Łukasz Ryznar s. Waldemara i Bożeny Bartuś zam. w Osobnicy z Beatą Kmiecik c. Antoniego i Marii Marchewka zam. w Kątach - zap. I

2. Zapraszam wszystkich parafian ... na nabożeństwa wielkopostne : na Drogę krzyżową - w piątek o godz.17.00 i na Gorzkie Żale - w niedzielę o g.14.00, znajdźmy czas , aby towarzyszyć Jezusowi w Jego męce dla naszego zbawienia .

10.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Drodze ”

- ,,Jak pies z kotem , czy jak brat z siostrą ? ” - o relacjach między rodzeństwem ; - w ,,Niedzieli” - ,, Żołnierze wyklęci ” - o bohaterach powojennej konspiracji oraz ,, Poszukiwanie tożsamości ” - o obliczach europejskiego islamu ; - w ,,Gościu N.” -

,,Piekło chrześcijan ” - dlaczego krew chrześcijan leje się na oczach milionów ? oraz ,, Traktat o przymusie ” - rozmowa o potrzebie , przymusie pomagania cierpiącym ; - w ,,Źródle” - ,, W drodze do świętości ” - o 2 polskich męczennikach franciszkanach , kandydatach na ołtarze .

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 02.03 - + Magdalena Nadymus – int. od s. Zdzisława z rodz.

- wtorek - 03.03 - + Mirosław Jankowicz

- środa - 04.03 - + Józef , Bronisława ,Grażyna Mroczka

- czwartek - 05.03 - + Maria Żarnowska – int. od s. Krystyny z mężem

- piątek - 06.03 - o Boże błog. i opiekę Mat. B. dla braci i mamy

- sobota - 07.03 - + Regina Źrebiec – int. z Róży p. Marii Źrebiec

- niedziela - 08.03 - godz. 08.00 - za dusze w czyśćcu cierpiące

- godz. 11.00 - za parafian - zwłaszcza w int. kobiet

- godz. 14.40 - + Edward Leśniak - w 27 r. śm.