Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela Wielkiego Postu - 10. 03. 2019

2019-03-09 16:36:49

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  –  1  Niedziela Wielkiego Postu  -  10. 03. 2019                                                                               

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Janowi Strzelec i Janowi Źrebiec za oczyszczenie działki pod cmentarz i p. Małgorzacie Mroczka…

za wykonanie dekoracji wielkopostnej . Bóg zapłać wszystkim !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny:  Marii Źrebiec , Anety Mroczka , Doroty Kaczmarczyk .   

2. W Wielkim Poście zachęcam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : - na Drogę Krzyżową , w piątki o godz. 17.00 oraz na Gorzkie Żale  -  

w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. Skorzystajmy z tych nabożeństw ,   aby wzmocnić ducha , aby bardziej , piękniej żyć .

3. Zachęcam do podjęcia abstynencji w Wielkim Poście przez uzależnionych , jak też za uzależnionych…

4. Nabożeństwa :

- wtorek           - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                

- środa             -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

                           oraz dzień modlitw w intencji Kościoła , pap. Franciszka i naszej ojczyzny

- piątek            - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii                         

                        św. Faustyny , nabożeństwo rozpoczniemy adoracją o godz. 16.30   

5. Spotkania :

- wtorek  -  zbiórka wszystkich ministrantów  o godz. 16.00 . Obecność obowiązkowa !

- wtorek  - na Mszę św. i spotkanie formac. przyjdą kandydaci do bierzmowania 3Gm i 8 kl

6 . Tradycyjnie w Wielkim Poście mamy okazję okazać miłosierdzie potrzebującym , w sklepach wystawione są kosze na produkty ,

na stoliku z prasą są skarbonki wielkopostne z przeznaczeniem pomocy dla ludzi starszych . W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny , ofiara -5 zł .

7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna , zbieramy na ogrzewanie kościoła .  

8. Zachęcam do korzystania z mediów katolickich …oraz do czytania prasy katolickiej …                                                                                                                                                                                                                                    9. W Domu Rekolekcyjnym w Dębowcu odbędzie się kurs przedmałżeński oraz nauki przedślubne dla przygotowujących się do małżeństwa , więcej info. na plakacie na tabl. ogł.

10. Jeśli ktoś miałby jakieś sprawy , chciałby porozmawiać , serdecznie zapraszam , jestem do dyspozycji . Proszę się nie krępować , nie będzie to zawracaniem głowy …czas się znajdzie …

 

 

INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz.17.00 (nie ma już wolnych intencji na ten rok)

- poniedziałek  - 11. 03   -    + Jan Socha  -  int. od s. Darka z żoną                                    

- wtorek           - 12. 03   -     w int. ofiarodawców , którzy wsparli chorego Artura                            

- środa             - 13. 03   -     + Michał , Marianna, Józef , Władysław Tyrpak                                                                

- czwartek       - 14. 03    -    +  Bronisława Grzywacz     

- piątek            - 15. 03    -    +  Michał Leśniak - w r. śm.    

- sobota           - 16. 03    -    +  Józef Mroczka - w 5 r. śm.                  

- niedziela       - 17. 03    - godz. 08.00  -  + Józef Mroczka   

                                        - godz. 11.00  -   o Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej             

                                                                   dla Oskarka z okazji 4 urodzin  

                                        - godz. 14.00  -   za parafian                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania