Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 2 niedziela Wielkiego Postu - 16.03.2014

2014-03-15 21:32:14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu - 16 .03. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Piotrowi Źrebiec , Andrzejowi Agaś ,Stanisławowi Bilski za bezpłatne wykonanie prac tynkarskich w kościele ponadto Dariuszowi Socha , Łukaszowi Mania , Krzysztofowi Turcza , Andrzejowi Źrebiec , Kazimierzowi Kudłacz , Tadeuszowi Źrebiec i Małgorzacie Mroczka za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Zofii Źrebiec , Edyty Czupa , Bernadety Czupa .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. , z modlitwą za Kościół i za ojców

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki B.N.P. oraz nowenna ku czci patronów naszej diecezji

- piątek - nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne : w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 ; w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 14.00 po nich Msza św. oraz na Mszę św. w tygodniu , niech Wielki Post będzie czasem zbliżenia się do Boga .

4.Spotkania : - we wtorek o godz. 16.00 zbiórka wszystkich ministrantów

- we wtorek kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn. przyjdą z obydwoma rodzicami na nabożeństwo wręczenia krzyży

- w środę zapraszam dzieci I- komunijne z rodzicami na Mszę św. i na spotkanie

5. Dzisiaj modlimy się za Kościół Misyjny oraz zbieramy ofiary na misje do puszek .

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii . Serdecznie zapraszam na rekolekcje wszystkich parafian : dzieci , młodzież i dorosłych . Skorzystajmy sami i polećmy rekolekcje innym . Otrzymaliście list z programem, gdyby ktoś nie otrzymał , są wyłożone na stoliku . Proszę o modlitwę wszystkich parafian w int. rekolekcji : módlmy się za siebie , za bliskich i za tych , którym trudno będzie wybrać się na rekolekcje .W czasie rekolekcji będzie zbierana taca na wynagrodzenie dla Rekolekcjonisty .

9. W dobrej , wiarygodnej katolickiej prasie przeczytamy : we ,,Wzrastaniu ”- ,,Boży patent na życie” - o badaniach , które wykazały , że ludzie wierzący są o wiele szczęśliwsi od niewierzących ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Moje życie przy Świętym ” - wywiad z Benedyktem XVI o bł. Janie Pawle II ; w przyszłym tygodniu będzie dodatek książka pt. ,,Pasja” wg. objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich w cenie 6 zł ; - w ,,Gościu N.” - ,, Święty od radości życia ” - o bł. Janie Pawle II ; - w ,, Źródle ” - ,, Wielki Post – czas nawrócenia się na miłość bliźniego ” z katechezy pap. Franciszka - w ,,Moja Rodzina ” - ,,Z teściami pod jednym dachem ” . Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA''

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 17.03 - + Stanisław Stoś – int. od c. Barbary z rodz.

- wtorek - 18.03 - za parafian

- środa - 19.03 - + Józef

- czwartek - 20 .03 - + Franciszek Kwiatek - int. od rodziny

- piątek - 21.03 - + Paweł Źrebiec

- sobota - 22.03 - + Franciszek Grzywacz , Regina , Jan

- niedziela - 23.03 - g. 08.00 - za parafian – o błogosławione owoce rekolekcji

- g. 11.00 - + Benedykt Kornel

- g. 14.00 - dziękcz. z prośbą o błog. Boże dla parafian – int. od p. Organisty

 

 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

w Kątach

23-26 marca 2014

 

Drodzy parafianie!

Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Szkoły Nowej Ewangelizacji świętych Cyryla i Metodego z Bielska-Białej, która na zaproszenie Księdza Proboszcza będzie prowadzić rekolekcje wielkopostne w Waszej parafii w dniach 23-26 marca 2014 roku.

 

Po naszym zeszłorocznym spotkaniu pragniemy jeszcze raz pochylić się nad Słowem Bożym i podjąć wspólną drogę wiary.

 

W zeszłym roku doświadczyliśmy podstawowych prawd naszej wiary:

  • Bóg kocha Ciebie i ma dla Twojego życia dobry plan;

  • Jesteś grzesznikiem i potrzebujesz zbawienia;

  • Jezus Chrystus umarł na krzyżu dla Twojego zbawienia i zmartwychwstał trzeciego dnia;

  • Uwierz Bogu i nawróć się, czyli zmień swoje dotychczasowe życie wybierając Jezusa Chrystusa jako jedynego Pana swojego życia;

  • Przyjmij w darze Ducha Świętego;

  • Wejdź do wspólnoty, znajdź swoje miejsce w Kościele.

 

Co będzie w tym roku? Hasło roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce brzmi: Wierzę w Syna Bożego. Znając już fundamentalne treści wiary chcemy zadać następujące pytania:

  • Co to znaczy wierzyć?

  • Jak żyć wiarą każdego dnia? Jak żyć wiarą w rodzinie czy miejscu pracy?

  • Jak „odżywiać” swoją wiarę?

  • Jak odnowić duchowo siebie, rodzinę, parafię?

 

W niedzielę wieczorem odbędzie się na radosne uwielbienie Boga i szkoła modlitwy. W poniedziałek wieczorem odbędzie się spotkanie Kto pyta, nie błądzi – będzie można zadawać różne pytania odnośnie do życia, wiary, Kościoła. Pytania można przygotować i przekazać osobom z ekipy prowadzącej albo zadawać od razu na spotkaniu. We wtorek modlić się będziemy o uzdrowienie podczas radosnego uwielbienia Boga. W środę będzie okazja do przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.

 

Prosimy Was o modlitwę za rekolekcje. Zapraszajcie też do udziału Waszych sąsiadów, przyjaciół.

 

Z radością oczekujemy na spotkanie z Wami. Niech Bóg obficie błogosławi Wam każdego dnia!

 

 

 

MODLITWA W INTENCJI REKOLEKCJI

 

Boże Ojcze, chwała Tobie! Dziękuję Ci za moje życie, za Twoją miłość i opiekę. Dziękuję Ci za Syna Twego, Jezusa Chrystusa i za zbawienie, które mi dał przez swój Krzyż i zmartwychwstanie. Dziękuję za Ducha Świętego i Kościół.

 

Ojcze, proszę Cię o Twoje błogosławieństwo dla naszej parafii, która przygotowuje się do rekolekcji ewangelizacyjnych. Proszę, umocnij prowadzących i wszystkich, którzy będą pomagać.

 

Spraw, Ojcze, by misje stały się czasem odnowienia wiary oraz doświadczenia Twojej miłości w każdej osobie z naszej społeczności. Uzdrawiaj chorych, uwalniaj tych, którzy żyją w ciemności. Boże, zwyciężaj. Amen.

PLAN REKOLEKCJI

 

Niedziela, 23 marca 2014

8:00 Eucharystia z nauką

11:00 Eucharystia z nauką

14.00 Gorzkie Żale

15:00 Eucharystia z nauką

18:00 Spotkanie modlitewne. Szkoła modlitwy

 

Poniedziałek, 24 marca 2014

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Spotkanie dla dzieci (w szkole)

11:30 Spotkanie dla gimnazjalistów (w szkole)

18:00 Eucharystia z nauką

ok. 19.15 Spotkanie: Kto pyta, nie błądzi

 

Wtorek, 25 marca 2014 - spowiedź

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Spotkanie dla dzieci (w szkole)

11:30 Spotkanie dla gimnazjalistów (w szkole)

18:00 Eucharystia z nauką

Modlitwa o uzdrowienie

 

Środa, 26 marca 2014

8:00 Eucharystia z nauką

10:00 Eucharystia dla dzieci

11:30 Eucharystia dla gimnazjalistów

18:00 Eucharystia z nauką

Błogosławieństwo indywidualne

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania