Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 2 niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

2019-03-16 09:49:20

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  –  2  Niedziela Wielkiego Postu  -  17. 03. 2019                                                                               

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny:  Bożeny Kostrząb , Jadwigi Ziomek , Urszuli Mroczka .   

2. W Wielkim Poście zachęcam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej :

- na Drogę Krzyżową , w piątki o godz. 17.00 oraz na Gorzkie Żale  - w niedziele o godz. 14.00 ,

po nabożeństwie Msza św. Skorzystajmy z tych nabożeństw , aby odnowić i wzmocnić ducha i piękniej żyć .

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek  - 19.03 -  Uroczyst. św. Józefa , Oblubieńca N. M. P. , modlitwa w int. ojców…

4. Nabożeństwa :

- wtorek           - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                

                           oraz nowenna ku czci  patronów naszej diecezji  

- środa             -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- piątek            -  nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii                          

5. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy , Postu i Solidarności z misjonarzami , w przyszłą niedzielę będzie okazja wesprzeć misjonarzy ofiarą do puszek .

6. Spotkania :

- środa  - zapraszam rodziców z dziećmi  I- komunijnymi na Mszę św. z wręczeniem książeczek i na spotkanie

7 . Tradycyjnie w Wielkim Poście mamy okazję okazać miłosierdzie potrzebującym ,  w sklepach wystawione są kosze na produkty ,

na stoliku z prasą są skarbonki wielkopostne z przeznaczeniem pomocy dla ludzi starszych .  W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny , ofiara -5 zł .

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Adam Źrebiec zam. w Kątach z Natalią Mazur zam. w Nowym Żmigrodzie - zap. I .

Otoczmy narzeczonych modlitwą , a gdyby ktoś wiedział o przeszkodach , ma obowiązek zgłosić w kancelarii parafialnej .

9. Zachęcam do korzystania z mediów katolickich …oraz do czytania prasy katolickiej …                                                                                                                                                                                                                                    

 INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz.17.00 (nie ma już wolnych intencji na ten rok)

- poniedziałek  - 18. 03   -    + Franciszek Warzecha  - int. od brata Władysława z rodz.

- wtorek           - 19. 03   -     + Jan i Apolonia Kostrząb                             

- środa             - 20. 03   -     + Jan Socha  -  int. od córki z rodz.                                                                    

- czwartek       - 21. 03    -    +  Paweł Źrebiec      

- piątek            - 22. 03    -    +  Jan Socha i za dusze w czyśćcu cierpiące     

- sobota           - 23. 03    -    +  Władysław Bąk  - w 1 r. śm.                   

- niedziela       - 24. 03    - godz. 08.00  -  o łaskę zdrowia i o Boże błog. dla mamy z racji ur.   

                                        - godz. 11.00  -   za parafian   

                           - godz. ok.14.40  -   o zdrowie , Boże błog. dla ofiarodawców z racji kolędy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

            

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania