ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela zwykła - 17.01.2016

2016-01-16 18:38:13

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 Niedziela zwykła - 17. 01. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz Dariuszowi i Barbarze Pec za darowiznę na rzecz parafii . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Marii Krężel , Małgorzaty Źrebiec , Janiny Krężel

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 19.01 - Uroczyst. Św. Józefa Sebastiana Pelczara - głównego Patrona diecezji

- czwartek - 21.01 - św. Agnieszki

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

- sobota - nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. Spotkania :

- piątek - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3kl. Gimn.

- wtorek - zbiórka ministrantów o godz. 16.00

5. Serdecznie dziękuję Paraf. Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie parafialnego opłatka . Bóg zapłać !

6.Serdecznie dziękuję za ofiary dla naszego Kubusia Wokurki na kosztowną rehabilitację .

Złożyliśmy 3.979 zł + 50 euro . Bóg zapłać za wielkie serce !

7.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan .

8. Zakończyłem odwiedziny kolędowe , serdecznie dziękuję Wam moi drodzy za serdeczne przyjęcie , za ciepłą i miłą atmosferę w czasie spotkań , dziękuję za gościnę , za uwagi i za spostrzeżenia dotyczące duszpasterstwa i naszej parafii . Świadczą one o tym , że nie jest Wam obojętne co dzieje się w parafii i że jesteście zatroskani o parafię . Dziękuję także za uwagi krytyczne , które sobie cenię , zwłaszcza dot. kaplicy przedpogrzebowej . Odnośnie kaplicy informuję , że zdecydowana większość parafian poparła projekt budowy kaplicy wkomponowanej w kościół , głosów przeciwnych było ok. dwudziestu .

9. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Jak szedłem do papieża ” - wspomnienie o o. Janie Górze ; - w ,,Gościu N.” - ,, Naród pod ścianą ” - dlaczego Żydzi wciąż płaczą ; jest jeszcze nr. z filmem ,, Faustyna ” ; - w ,, Źródle” - ,, Bez słuchania Ewangelii nie można spotkać Jezusa ” - katecheza pap. Franciszka

8. Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek - 18.01 - + Magdalena , Florian i zm. z rodz. Kopów

- wtorek - 19.01 - + Irena Kwiatek - int. od siostry Anny z Przemkiem

- środa - 20.01 - + Stanisław Wokurka - w 22 r. śm.

- czwartek - 21.01 - + Paweł Źrebiec

- piątek - 22.01 - + Zofia Woźniak - int. od wnuczki Edyty z rodz.

- sobota - 23.01 - + Zofia Grzywacz

- niedziela - 24.01 - godz. 08.00 - + Jan Wilczek – w 9 r. śm.

- godz. 11.00 - za parafian