Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 20 Niedziela zwykła - 14.08.2016

2016-08-13 20:31:46

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XX niedziela zwykła - 14 . 08. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Ireneuszowi Mania za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać !

Na ten tydzień proszę rodziny : Marii Tyrpak , Heleny Pec , Agnieszki Parylak .

2. W liturgii Kościoła wspominamy : - poniedziałek - 15. 08 - Uroczystość Najśw. Maryi Wniebowziętej - M.B.Zielnej .Święto nakazane , Msze św.o godz. 08.00 i suma dożynkowa o 11.00 z poświęceniem wieńców, ziół, kwiatów i owoców - Odpust w Nienaszowie

- środa - 17.08 - św. Jacka / - sobota - 20.08 - św. Bernarda

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków ,10 min. przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ...

- piątek - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego oraz nowenna ku czci patronów diec.

4. Dobiega końca nawiedzenie Jezusa Miłosiernego w naszej parafii . W niedzielę za dwa tygodnie będzie uroczyste zakończenie peregrynacji na Mszach św. Dobrym owocem spotkania z Jezusem Miłosiernym w naszych domach jest podjęcie konkretnych postanowień osobistych , rodzinnych np. odmawianie Koronki...pojednanie z domownikami czy sąsiadami , czy uczynki miłosierne ... Proszę o przyniesienie tych postanowień anonimowych na zakończenie peregrynacji . Przymierzamy się także do pielgrzymki do sanktuariów Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Krakowie - 10 września

5. W najbliższą środę w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wsparcie konkretnych projektów katolickich - głównie misyjnych . Zużyty sprzęt proszę składać na parkingu przy kościele , koło kontenera PCK do godz. 10.00 , najlepiej w środę .

6. Można zamówić obrazy Jezusa Miłosiernego w różnych formatach w dobrej cenie , już od 8 zł. Obrazy są wystawione na stoliku ... Zamówienia przyjmuję do jutra włącznie .

7. Dzisiaj droga krzyżowa na g. Grzywacką , wraz z oazą będziemy modlić się o trzeźwość w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszam . Wyruszamy o godz. 14.00

8.W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna .

9. W dobrej prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Drodze ” - ,,Rusz się z kanapy ” - pap. Franciszek w Polsce ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Niebezpieczeństwa życia w pośpiechu ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Brzytwa na gardle ” - świadectwo uzdrowienia ; - w ,, Źródle ” - ,, Miejcie pamięć i odwagę ” - przesłanie pap. Franciszka ; - w ,, Mojej rodzinie ” - ,,Single : moda czy przeznaczenie ? ” Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE :-Msze św.o godz.18.00, można zamawiać intencje na przyszły rok

- poniedziałek - 15 .08 - godz. 08.00 - za parafian / godz. 11.00 - 1/ dziękcz. za plony ziemi

-2/dziękcz.z prośbą o wzajemną miłość, potrzebne łaski dla Katarzyny i Łukasza w 1r. ślubu

-3/ + ks. Jan Cebulak - int. od Rady Parafialnej

- wtorek - 16 .08 - o zdrowie i błog. Boże w rodz.

- środa - 17 .08 - + Jan - w 22 r. śm. i Katarzyna Grzywac

- czwartek - 18 .08 - + Elżbieta - w 24 r. śm. i Władysław Doktor

- piątek-19.08 - 1/dziękcz. z prośbą o błog.B. w rodz. z okazji 10 r. ślubu Barbary i Bogdana

2/ + Józef Kazecki - int. od s. Andrzeja z narzeczoną

- sobota - 20 .08 - dziękcz. z prośbą o błog. B. dla Ewy i Tadeusza w 33 r. ślubu

- niedziela - 21 .08 - godz. 08.00 - + Paweł Źrebiec / - godz. 11.00 - + Katarzyna Rak

- za parafian - poza parafią ks. proboszcz

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania