ogłoszenia parafialne - 23 Niedziela zwykła - 07.09.2014

2014-09-06 22:35:14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 23 Nd zwykła - 07 .09. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz Wojciechowi Źrebiec i Marcinowi Roman za prace przy wygódce . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Cecylii Piwowar , Joanny Źrebiec , Teresy Basista .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 08.09. - święto Narodzenia N. M. P. - Matki Bożej Siewnej- Msza św. o godz. 18.00 z poświęceniem ziarna na zasiew

- piątek - 12.09 - wsp. Najświętszej M. P. Rzeszowskiej

- sobota - 13.09 - wsp. św. Jana Chryzostoma

- niedziela - 14.09 - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki B. N. P. z podziękowaniami i prośbami

- sobota - dzień m-ca dzień modlitw w intencji Kościoła , Ojca św. Franciszka i Ojczyzny

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na poszkodowanych przez huragan oraz powódź 436,60 zł . Bóg zapłać Wam za ofiarność !

5. W najbliższym tygodniu odpust w Dębowcu : - na czwartek zaproszeni są chorzy ;

- w sobotę kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn. z rodzicami na godz. 09.00 , proszę rodziców , aby towarzyszyli swoim dzieciom . W niedzielę suma odpustowa o godz. 11.00

W przyszłą niedzielę jesteśmy zaproszeni na odpust do Skalnika na godz. 11.30

6.W przyszłą niedzielę zapraszam na drogę krzyżową na g.Grzywacką wszystkich parafian , szczególnie rodziny , dzieci , młodzież , studentów - niech nasze uczestnictwo będzie odpowiedzią , że chcemy wychowywać dzieci w mocy i w mądrości krzyża .

7.Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na studia o rodzinie - więcej informacji na tabl.ogłoszeń

8. Od dzisiaj dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej , będą otrzymywać naklejki na każdą niedzielę , które będą wklejać do książeczki , proszę rodziców , aby przyprowadzali dzieci na Mszę św. i pomagali dzieciom przybliżyć niedzielną Ewangelię .

9.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,, Drodze ” - ,, Stres , jak sobie z nim radzić ?” ; - w ,,Niedzieli ” - ,, niedzielne spotkania przy stole ” - rozmowa z naszym bpem Janem Wątrobą ; - w,,Gościu N.” - ,,Ile kosztuje zbawienie ? ” ; - w ,, Źródle”- ,, Wierzę w Boga i głęboko ufam , że z tego wszystkiego wypłynie jakieś dobro ”- świadectwo prof. Bogdana Chazana ; - w ,,Naszej Arce” - Matka Boża Bolesna ; - w ,,Moja Rodzina ” - ,,Dekalog szczęśliwych małżonków”

- w ,,Idziemy ” ( nowy tygodnik) - ,, Pożytki z wiary ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 08.09 - + Czesława Kmiecik – int. od wnuczki Marii z rodz.

- wtorek - 09.09 - o zdrowie , błog. Boże i opiekę Matki B.w rodzinie Źrebców

- środa - 10.09 - + Ewa Rak - int. od pracown. firmy Malinowskich z Załęża

- czwartek - 11.09 - + Jan Piwowar – int. od wnuka Piotra z żoną

- piątek - 12.09 - + Genowefa Siwiak

- sobota - 13.09 - + Katarzyna Źrebiec – int. od wnuków Tomasza i Łukasza

- niedziela - 14.09 - godz. 08.00 - + Halina Leputa – int. od Stanisława z rodz.

- godz. 11.00 - dziękcz. z prośbą o dalszą opiekę dla Sióstr i ich

rodzin z róży p. Teresy Kostrząb