ogłoszenia parafialne - 25 Niedziela zwykła - 18.09.2016

2016-09-17 19:30:35

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXV niedziela zwykła - 18 . 09. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz panom , którzy pracowali przy alejce na cmentarzu , podziękowania składam na ręce p. Tadeusza Źrebca . Bóg zapłać !

Na ten tydzień proszę rodziny : Lidii Warzecha , Moniki Leputa , Marii Mania .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 19.09 - wsp. Najśw. M. P. z La Salette - Pojednawczyni grzeszników

- wtorek - 20.09 - św. Męczenników koreańskich , Andrzeja , Pawła i Towarzyszy

- środa - 21.09 - święto św. Mateusza Ap.

- piątek - 23.09 - św. ojca Pio

3. Nabożeństwa :

- poniedziałek - nowenna do patronów naszej diecezji

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- czwartek - nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. 15 października organizujemy pielgrzymkę parafialną do Krakowa do Sanktuariów : św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach . Koszt za przejazd 40 zł od osoby przy komplecie osób w autobusie . Zapisy u mnie . Skorzystajmy z dobrej okazji .

5. Zachęcam do składania postanowień z nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego ...

6. Tylko dzisiaj można nabyć w zakrystii ,, Dzienniczek ” S. Faustyny . Od jutra można nabywać zamówione obrazy Jezusa Miłosiernego .

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Władysław Gryziec s. Władysława i Marii Kornel zam. w Kątach z Izabelą Stoś c. Daniela i Iwony Furman zam . w Brzyskach - zap. I

8. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

9.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Deja vu - skąd się bierze ? ; - we ,, Wzrastaniu ” - ,,Przebudzenie ” - świadectwo uratowanego od śmierci ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Przekażmy sobie znak pokoju ” - obłudna kampania środowisk LGBT ; - w ,, Gościu N. ” - świadectwo jak niebezpieczna jest muzyka black metal ; - w ,, Źródle ” - ,, Święta Matka Teresa od ubogich ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.18.00

- poniedziałek - 19. 09 - + Genowefa Siwiak

- wtorek - 20. 09 - o łaskę zdrowia i szczęśliwą operację

- środa - 21. 09 - godz. 07.30 - o łaskę zdrowia i szczęśliwą operację

- godz. 18.00 - + Paweł Źrebiec

- czwartek - 22. 09 - dziękcz. za łaski otrzymane od Boga i Matki Najśw. z prośbą

o dalszą opiekę dla rodz. Parylaków

- piątek - 23. 09 - + Anna , Marcin i zm. z rodz.

- sobota - 24 .09 - + Krzysztof Roman - w 8 r. śm.

- niedziela - 25 .09 - godz. 08.00 - za parafian

- godz. 11.00 - + Stanisław Ciekielski