Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 26 Niedziela zwykła - 01.10.2017

2017-09-30 14:09:37

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     -   XXVI   niedziela  zwykła   - 01 . 10. 2017                                             

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni  i za kwiaty . Bóg zapłać !   W tym tygodniu proszę

 do sprzątania rodziny :  Barbary Pec , Marii Kmiecik  , Zofii Źrebiec .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :  - poniedziałek    -  02.10   -  św.  Aniołów Stróżów   

- środa    -  04.10    -  św. Franciszka z Asyżu  ;   - czwartek     -  05.10    -  św.  Faustyny

- sobota      -  07.10    -   Najśw. Maryi Panny Różańcowej    

- I czwartek  - o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu  i Msza św. o Najśw. Eucharystii

- I piątek : Msza św. wynagradzająca  Najśw. Sercu  Pana Jez. ;  adoracja od 16.00    ;   

   spowiedź … :  czwartek - dla dzieci młodzieży… ; w czwartek i w piątek od godz. 16.00 .                                                                     

Chorych parafian odwiedzę w piątek od  godz. 08.30 .

- I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi , po różańcu…

4. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe . dzieci będą otrzymywać naklejki.. .

 Weźmy różaniec do ręki , aby doświadczyć mocy i potęgi różańca . dzisiaj różaniec o 14.00

5. ,, Różaniec do granic ” - to piękna akcja modlitewna  wzdłuż granic Polski z modlitwą różańcową

o pokój w Polsce i na świecie w dniu 7 października . Kościoły stacyjne  są w Krempnej i w Polanach .

Rozpoczęcie wydarzenia o 10.30 , Msza św. o godz. 11.00 , później adoracja , przerwa  .

O godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa w drodze :  z Polan do Huty Polańskiej

i  z Krempnej  do Kotani , kto nie może od początku uczestniczyć , może na sam różaniec.. .

 Tych , którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie w terenie , zapraszam do naszej świątyni 

na godz. 14.00. Gorąco polecam ,  skorzystajmy   z wyjątkowej okazji , aby otoczyć modlitwą Polskę i świat .

6. Proszę o składanie podpisów w obronie dzieci nienarodzonych  na listach , które

 są wyłożone na stoliku . Zadbajmy o dobrą przyszłość naszego narodu , naszych dzieci

  JP II powiedział ,, naród , który zabija swoje dzieci , jest narodem bez przyszłości ” …

7.  Na katolickie radio VIA zebraliśmy 282 zł. Bóg zapłać za ofiarność !

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy  ,,Dzień papieski ” jest to dzieło wspierania  młodzieży

uzdolnionej z ubogich rodzin  modlitwą i zbiórką ofiar do puszek .

9.  W przyszłą niedzielę droga krzyżowa na g. Grzywacką , serdecznie zapraszam wszystkich ,

zwłaszcza … W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji , będziemy modlić w int. nauczycieli

i wychowawców młodego pokolenia .

10. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :  - w  „ Drodze ” - ,,Stracić, by zyskać więcej” - historia Michała ,

którego choroba zmieniła całe jego życie na lepsze   ;  -  w  ,, Niedzieli ”    -   ,, Polska opleciona różańcem  ”

  - o modlitwie różańcowej              na granicach Polski   ;    - w ,, Gościu  N.”   -  „ Łańcuch ocalenia ”   -

o modlitwie różańcowej  ;   - w ,, Źródle ”  -   ,, Orędowniczka i przewodniczka   ”  - o Matce  Bożej Różańcowej 

 ;  - w ,,Naszej Arce ”  - sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku  ;    - w  ,,Głosie dla życia ”  - „ Dylematy badań

prenatalnych ”  ;  - w sobotę będzie transmisja w TV …

Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  INTENCJE MSZALNE :    Msze św.  o godz. 17.00

- poniedziałek   - 02. 10   -     +  Jan Piwowar

- wtorek            - 03. 10    -    +  Helena Gierlicka

- środa              - 04. 10    -     + Stefan Rak    - int. od br. Zygmunta z rodz.    

- czwartek        - 05. 10   -      + Aniela Grzyb - int. od parafian                                                                     

- piątek             - 06. 10   -     +  Jerzy Piwowar   -  w 3 r. śm.

- sobota            - 07. 10   -      + Władysław Wielgosz  ( po różańcu ok. 15.40 )

- niedziela        - 08. 10   -   godz. 08.00    -      + Katarzyna i Feliks Rak

- godz. 11.00   - o zdrowie i potrzebne łaski dla parafianina  /

 - na g. Grzywackiej  -  za parafian

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania