Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 27 niedziela zw. - 06.10.2013

2013-10-05 21:59:02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06. 10. 2013

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz paniom i panom

z Zagród i z Zarszynia za malowanie ogrodzenia . Dziękuję panom Antoniemu Piwowar za kwiaty oraz Stefanowi Rak za prace dekoracyjne . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Pauliny Źrebiec , Marii Wokurka , Anety Mroczka .

Do malowania ogrodzenia na jutro na godz. 09.00 proszę osoby : Alfred Kaczmarczyk , Mieczysław Kostrząb , Grzegorz Ziomek , Marian Mroczka , Zbigniew Piwowar , Józef Chopiak , Piotr Chopiak , Jerzy Rozkoszny . Proszę przynieść ze sobą szlifierki kątowe .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 07.10 - wsp. N. M. P Różańcowej

- środa - 09.10 - wsp. bł. Wincentego Kadłubka

3. Nabożeństwa : - codziennie Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem różańcowym .

Ponawiam zaproszenie do wszystkich parafian dorosłych , młodzieży i dzieci .

W modlitwie różańcowej znajdziemy pokój i nadzieję . Dzisiaj nabożeństwo różańcowe

o godz. 15.00 , będziemy modlić się o pokój w Syrii za chrześcijan i uchodźców .

4. Spotkania : - wtorek - zbiórka wszystkich ministrantów o 16.00 .

Na Mszę św. przyjdą kandydaci do bierzmowania .

- środa - spotkanie scholi o godz. 16.00

- piątek - zapraszam młodzież na spotkanie po Mszy św. na plebanię .

5. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na radio VIA 309,50 zł . Bóg zapłać za ofiarność !Dzisiaj modlimy się za Syrię oraz zbieramy ofiary

do puszek na uchodźców .

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XIII Dzień Papieski pod hasłem ,, Jan Paweł II – Papież Dialogu ” . Z tym Dniem związana jest budowa tzw. ,,żywego pomnika Jana Pawła II ” - pomoc materialna uzdolnionej a niezamożnej młodzieży . Przeprowadzimy zbiórkę na ten cel do puszek .

7. Pielgrzymka do Ziemi Świętej 26.10 – 02.11. br. cena promocyjna - ok. 3 tys. zł.

8. W przyszłą niedzielę droga krzyżowa na G. Grzywacką . W przeddzień Dnia Edukacji będziemy modlić się za wszystkich , którzy trudzą się nad wychowaniem młodego pokolenia oraz o wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości . Serdecznie zapraszam nauczycieli oraz rodziców i wychowanków . Różaniec odmówimy w czasie drogi krzyż.

9.W dobrej katolickiej prasie przeczytamy : - ,,Droga ” - o dziewczynce z Tarnowca , która swoje życie zawdzięcza Maryi i bł. Janowi Pawłowi II - w ,,Niedzieli ” - ,,Serce wielkie i otwarte na Boga ” - obszerny wywiad z pap. Franciszkiem ; - w ,,Źródle” - ,, Sukces akcji : jeden z nas ” - oraz ,, W różańcowej szkole Maryi ” ; - w ,,Gościu N. ” - ,,Jestem grzesznikiem na którego spojrzał Pan ” - to słowa pap. Franciszka z wywiadu... oraz ,, Nowenna nie do odparcia , o modlitwie różańcowej , która w Polsce przeżywa rekonesans ;

- w ,, Arce ” - z cyklu nauczanie bł. Jana Pawła II - katecheza o Duchu Św .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 07.10 - za parafian

- wtorek - 08.10 - o zdrowie dla Heleny

- środa - 09.10 - za dusze w czyśćcu cierpiące

- czwartek - 10.10 - + Helena , Jakub i Dominik Mroczka

- piątek - 11.10 - + Andrzej Kostrząb - int. od nauczycieli Z.S. w Lubli

- sobota - 12.10 - za dusze w czyśćcu cierpiące

- niedziela - 13.10 - g. 08.00 - + Józefa , Franciszek Lorenc / - g. 11.00 + Katarzyna , Józef , Ignacy /

- g. 15.00 - za żyjących i zmarłych nauczycieli

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania