ogłoszenia parafialne - 27 Niedziela zwykła - 02.10.2016

2016-10-01 19:09:36

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII niedziela zwykła - 03. 10. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Grzegorza Źrebiec , Krystyny Piwowar , Marka Źrebiec , Janusza Leputa .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 04.10 - św. Franciszka z Asyżu

- środa - 05.10 - św. Faustyny Kowalskiej

- piątek - 07.10 - Najśw. M. P. Różańcowej

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek - o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wot. o Eucharystii

- I piątek: adoracja Najświętszego Sakr. od16.00 ; spowiedź : czwartek i piątek od g.16.00. Chorych parafian odwiedzę od 08.30

4. Spotkania : we wtorek zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00 .

5. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian . Modlimy się o pokój na świecie , za naszą Ojczyznę , za prześladowanych chrześcijan . Chwyćmy za różaniec, aby doświadczyć jego potęgi. Dzisiaj nabożeństwo różańc.o g. 14.00

6. 15 października udajemy się z pielgrzymką parafialną do Krakowa - Łagiewnik . W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w czasie Mszy św. uroczyście zostaną przekazane naszej parafii relikwie św. Faustyny. Są jeszcze miejsca , skorzystajmy z tak wielkiej okazji

7. W najbliższą sobotę zapraszamy na jubileusz 50-lecia S.P. Przybędzie wielu gości ,wśród nich nasz pasterz bp Jan Wątroba , który będzie przewodniczył Mszy św. o g. 11.00 .

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski . Będziemy wspierać dzieło pomocy uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin przez modlitwę i ofiary do puszek .

9. W przyszłą niedzielę ostatnia w tym roku droga krzyżowa na g. Grzywacką , serdecznie zapraszam wszystkich , zwłaszcza tych , którzy jeszcze nie zdążyli się wybrać . W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej będziemy modlić się w intencji nauczycieli i wychowawców młodego pokolenia

10. W ubiegłą niedzielę na radio VIA złożyliśmy 292 zł . Bóg zapłać za ofiarność!

11. W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,,Terapia dźwiękiem ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Demony boją się różańca”

- w ,, Gościu N. ” - ,, Nasz syn dokonał rewolucji ” - jak chory Krzyś całkowicie zmienił życie swojej mamy ; - w ,, Źródle ” - ,, Piękno prostoty ” ; - w ,,Naszej Arce ”- „ Matka Boża Jackowa z Przemyśla ; - w ,, Głosie dla życia ” - ,,Muszę dać dziecku szansę ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.17.00

- poniedziałek - 03. 10 - + ks. Jan , ks.Władysław , Anna , Stanisław , Andrzej

- wtorek - 04. 10 - + Jan , Anna Ciomcia i Stanisław Stoś

- środa - 05. 10 - dziękcz. za łaskę zdrowia z prośbą o dalszą opiekę M. B. N. P.

w rodz. Źrebców

- czwartek - 06. 10 - + Jerzy Piwowar - w 2 r. śm.

- piątek - 07. 10 - + Władysław Wielgosz

- sobota - 08 .10 - + Maria i Stanisław Żarnowski

- niedziela - 09 .10 - godz. 08.00 - + Teresa Potera i zm. z rodz. Ziomków i Piwowarów

- godz. 11.00 - + ks. Jan Cebulak - int. od mieszkańców Wygody