ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła - 09.10.2016

2016-10-08 16:22:42

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII niedziela zwykła - 09. 10. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Barbary Żarnowska , Marii Kornel , Małgorzaty Stoś .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- czwartek - 13.10 - bł. Honorata Koźmińskiego ; imieniny ks. bpa Edwarda

- sobota - 15.10 - św. Teresy od Jezusa

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków 10min przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- czwartek - modlitwa za Kościół św. , pap. Franciszka i naszą Ojczyznę

4. Spotkania :

- wtorek - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

5. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe .

6. 15 października udajemy się z pielgrzymką parafialną do Krakowa - Łagiewnik . Wyjazd o godz. 06.00 z Woli , powrót przewidujemy ok.19.00 . Są jeszcze miejsca , skorzystajmy z tak wielkiej okazji w Roku Miłosierdzia , aby nawiedzić święte miejsca .

7. Przygotowujemy się wielkiego wydarzenia które będzie w przyszłą niedzielę , do przyjęcia św. Faustyny w relikwiach w naszej świątyni , przez odmawianie Koronki , różańca oraz czytamy fragmenty ,,Dzienniczka ” , serdecznie zapraszam .

8. Dzisiaj droga krzyżowa na g. Grzywacką , zapraszam wszystkich . Będziemy modlić się w intencji nauczycieli i wychowawców młodego pokolenia .

9. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie III i ostatniej w tym roku raty na budowę

kaplicy przedpogrzebowej . Przyjmijcie ich życzliwie i złóżcie ofiary , wiem , że jest to dla was duży wysiłek , ale dla dobrych rzeczy warto go podjąć . Zachęcam do włączenia się do projektu wszystkich , wspólnymi siłami zrobimy więcej .

10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna , zbieramy na alejkę na cmentarzu .

11. W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Ambulans miłosierdzia ” - pierwsza pomoc dla wierzących ;

- w ,, Gościu N. ” - ,, Klaps to nie bicie ” - o wychowawczej roli klapsa ; - w ,, Źródle ” - ,, Potrzeba upokorzeń ” - rozmowa z Benedyktem XVI ; - w ,,Naszej Arce ”- „ Droga św. Jakuba ” - o pielgrzymowaniu ; - w ,, Mojej Rodzinie ” - ,, Człowiek stworzony do mądrości ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.17.00

- poniedziałek - 10. 10 - + Maria - w r. śm. , Władysław i Stanisław Kwiatek

- wtorek - 11. 10 - + Jan Piwowar

- środa - 12. 10 - o zdrowie dla braci z Róży p. Józefa Grzywacz

- czwartek - 13. 10 - + Ludwik Rak

- piątek - 14. 10 - + ks. Jan Cebulak

- sobota - 15 .10 - -----------

- niedziela - 16 .10 - godz. 08.00 - dziękcz. z prośbą o błog. Boże w rodz.

z okazji 26 r. ślubu Danuty i Andrzeja

- godz. 11.00 - za parafian