Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła - 15.10.2017

2017-10-14 10:56:20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     -   XXVIII   niedziela  zwykła   - 15 . 10. 2017                                             

 

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni  i za kwiaty . Bóg zapłać !   W tym tygodniu proszę

 do sprzątania rodziny :  Elżbiety Piwowar , Krystyny Mędrek , Barbary Sikora  .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek  -  16.10  -   św. Jadwigi Śląskiej 

- wtorek           -  17.10  -  św. Ignacego Antiocheńskiego 

- środa             -  18.10  -  święto św. Łukasza Ew. , patrona służby zdrowia z modlitwą za…

- piątek            -  20.10  -  św. Jana Kantego     

- sobota           -  21.10  -  bł. Jakuba Strzemię

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe . Pozostało już niewiele czasu ,

skorzystajmy   . W niedzielę  różaniec o 14.00

Nabożeństwa :      

- środa         - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- czwartek   - nowenna ku czci  patronów naszej diecezji 

- piątek       - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii                  

 św.  Faustyny  , nabożeństwo rozpoczniemy adoracją o godz. 16.30

- w przyszłą niedzielę  -  modlitwa z ucałowaniem  relikwii  św. Jana P. II po Mszach św.

4. Spotkania  :  

- poniedziałek  - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

- piątek  - po nabożeństwie zapraszam na spotkanie młodzież naszej parafii na plebanię .

Powstaje grupa młodzieżowa , przyjdźcie będzie poważnie i radośnie …

5. Kończymy zbieranie podpisów w obronie dzieci nienarodzonych . Nie zmarnujmy okazji,

 aby tak niewielkim wysiłkiem uczynić tak wiele dobra .

6. Na  młodzież uzdolnioną  z ubogich rodzin  złożyliśmy 430 zł . Bóg zapłać za ofiarność !

7.  Jeśli ktoś miałby jakieś sprawy , chciałby porozmawiać , serdecznie zapraszam ,

jestem do dyspozycji . Proszę się nie krępować , nie będzie to zawracaniem głowy .

8.  W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy : 

 - we  ,,Wzrastaniu  ”  -   „ Mózg w opałach ”   - o zagrożeniach świata wirtualnego  

 - w „ Drodze ”   -  ,, O odwagę , by wciąż się uśmiechać do Jezusa ”    ;    -  w ,, Niedzieli ”  - 

  100-tna rocznica objawień w fatimskich , o cudzie słońca    ;    - w ,, Gościu  N.”   -    

 „ W dni święte zamknięte  ”  - o handlowcach , którzy zamykają sklepy w niedziele  i święta  

  i dobrze prosperują     ;   - w ,, Źródle ”  -  numer poświęcony św. Maksymilianowi Kolbe     

- w  ,,Moja Rodzina ” „ Rodzice w akcji  - mądrość i stawianie granic w wychowaniu ”

Zachęcam do czytania książek  religijnych , które  znajdują się w bibliotece wiejskiej

ostatnio doszło kilka nowych i ciekawych książek

Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              INTENCJE MSZALNE :    Msze św.  o godz. 17.00

- poniedziałek   - 16. 10   -     za parafian  

- wtorek            - 17. 10    -    + Jan Żarnowski  - w 7 r. śm.  

- środa              - 18. 10    -     + Adam , Bronisława i Władysław Ziomek       

- czwartek        - 19. 10   -      + ks. Jan , Władysław , Józef  , Anna , Stanisław ,  Andrzej                                                                      

- piątek             - 20. 10   -     + Aniela Grzyb  - int. od parafian  

- sobota            - 21. 10   -      + Paweł Źrebiec

- niedziela        - 22.10    - godz. 08.00  -   za parafian  

                                     - godz. 11.00  -  + Maria i Stanisław                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania