ogłoszenia parafialne - 29 Niedziela zwykła - 16.10.2016

2016-10-15 18:31:09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIX niedziela zwykła - 16. 10. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Zofii Źrebiec , Bogusławy Grzywacz , Roberta Piwowar .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 17.10 - św. Ignacego Antiocheńskiego

- wtorek - 18.10 - święto św. Łukasza Ew. , patronalne święto służby zdrowia, będziemy się modlić...

- czwartek - 20.10 - św. Jana Kantego

- piątek - 21.10 - bł. Jakuba Strzemię

- sobota - 22.10 - św. Jana Pawła II

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków 10min przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nowenna do patronów diecezji

- piątek - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego , adoracja Najśw. Sakr. o 16.30

po nabożeństwie zapraszam na spotkanie wszystkich , którzy pragną zgłębiać tajemnicę Miłosierdzia Bożego

- sobota - nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. Spotkania :

- środa - na spotkanie zapraszam Paraf. Z. Caritas oraz chętnych do posługi ubogim

5. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwa różańcowe , skorzystajmyzostało już niewiele czasu .Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00 .

6. Dziękuję wszystkim , którzy dbają o stacje drogi krzyżowej , dziękuję p. Michałowi Bałon za opiekę nad cmentarzem i wszystkim , którzy dbają o porządek na cmentarzu i zabierają ze sobą śmieci , zachęcam wszystkich . Przypominam , aby do kontenera wrzucać wyłącznie znicze , wieńce i kwiaty proszę zostawiać obok kontenera .

7.W Dniu Papieskim zebraliśmy na młodzież uzdolnioną 375 zł. Bóg zapłać za ofiarność !

8. ,, Mama , tata i dzieci ” - to Europejska Inicjatywa Obywatelska służąca obronie tożsamości małżeństwa i rodziny rozumianej jako związku mężczyzny i kobiety . Proszę podpisywać się pod tym projektem czytelnie , dokładnie wg. wskazań , lista jest na stoliku .Musimy bronić się sami, nikt tego za nas nie zrobi

9.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,, Serce miłosierne ma odwagę ” - pap. Franciszek o miłosierdziu ; - we ,, Wzrastaniu ” - ,, Jak się twittuje z Panem Bogiem ”? ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Nowe cuda za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki ” ; - w ,, Gościu N. ”

- ,, Wyszłam z dna piekła ” - by stać się apostołką Bożego Miłosierdzia - świadectwo ; - w ,,Źródle” - ,,Umiłowana papieska modlitwa ”- o św. Janie Pawle II orędowniku Różańca

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.17.00

- poniedziałek - 17. 10 - + Jan Żarnowski – w 6 r. śm.

- wtorek - 18. 10 - dziękcz. z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla rodziny

- środa - 19. 10 - + ks. Józef Źrebiec

- czwartek - 20. 10 - + Stanisław - w r. śm.

- piątek - 21. 10 - + Paweł Źrebiec

- sobota - 22 .10 - + Stanisław , Maria