Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - 3 Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

2020-04-25 16:56:47

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  3 Niedziela Wielkanocna           

                   Niedziela Biblijna            - 26. 04. 2020 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                           

Serdecznie Was witam. Powoli przyzwyczajamy się, uczymy się żyć w nowej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że uporamy się z pandemią, jednak nie wiemy jak długo potrwa. Dlatego potrzebujemy wypracować sobie sposób na życie, aby radzić sobie z wyzwaniami, które niesie cała sytuacja związana z wirusem. Przede wszystkim szukamy dzisiaj nadziei, która pozwoli nam dobrze przeżyć ten czas. Trzecia niedziela wielkanocna jest Niedzielą Biblijną. Pan Bóg daje nam do ręki Pismo święte. Przypomina nam, jak ważną ,,kotwicą nadziei” jest słowo Boga w życiu człowieka. Szukamy nadziei w informacjach podawanych przez media, ale zauważamy, że są niewystarczające, zamiast nas uspokajać, nieraz wprowadzają zamęt. Mamy jednak słowo, które daje niezawodną nadzieję. Jest to słowo Boga. Nie jest ono jakimś tanim pocieszeniem, pobożnym życzeniem, że wszystko będzie dobrze. Nadzieja płynąca ze słowa Bożego opiera się na obietnicy Boga, że jest z nami i w każdej sytuacji, w każdej chwili naszego życia możemy liczyć na jego pomoc i nas nie zawiedzie. Tak bardzo potrzebujemy pocieszenia w tym czasie, kiedy może się nam wydawać, że Bóg nas opuścił. Jeśli już, to raczej my zapomnieliśmy o Panu Bogu w naszej codzienności. Tak, jak uczniowie z Emaus, o których usłyszymy w niedzielnej Ewangelii. Zasmuceni, zrezygnowani, pozbawieni nadziei wracają do domu. Jakże wymowne są słowa, przez nich wypowiedziane: A myśmy się spodziewali”  Nasze oczekiwania, nadzieje często są przyziemne. Nie liczymy się z realiami życia, z Bożą wolą, stąd te rozczarowania. Pan Bóg przecież nie zawiódł, wypełnił plan zbawienia człowieka, spełnił to wszystko co zapowiedział. Oni, uczniowie z Emaus, jednak bardziej ufali sobie, nie słuchali Boga, stąd ich zawiedzione nadzieje. Tak dzieje się zawsze, gdy życie człowieka nie jest osadzone na Panu Bogu, na jego słowie, na Jego prawdzie. Zawsze będzie brakować żywej niezawodnej nadziei, która pochodzi od Boga, jest zawarta w Jego słowie.

 Moi Drodzy !  Gorąco zachęcam Was. Czytajcie słowo Boże, ono ma wielką moc. Jest Dobrą Nowiną. Nie od razu, ale z czasem będziemy odkrywać, jak pozytywnie działa na nas słowo Boga, jak nas uspokaja. Czytajcie słowo Boże z rodziną. To jest skuteczna „szczepionka”  na wirusa niepewności i niepokoju. Życzę odwagi i wytrwałości w czytaniu Pisma świętego.            

Łączę się z Wami duchowo . Pamięcią ogarniam Was wszystkich, chorych, cierpiących na duszy i na ciele. Bożą mocą pokonamy wszelkie przeciwności. Jezus nas zapewnia: „ Jam zwyciężył świat ”. W Nim jest nasze zwycięstwo nad wszystkim, co nam zagraża.                

 

Życzę Wam spokojnego czasu! Niech Was błogosławi Pan !                                              Wasz Proboszcz

 

 

 

 

 

 

    Ogłoszenia…

1. Dziękuję za wysprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! W tym tygodniu, na piątek na godz. 09.00 proszę do sprzątania rodziny: Stanisławy Nawracaj, Bożeny Czepiga, Małgorzaty Roman, Barbary Roman, Marii Skiba, Barbary Pec. Potrzebni będą mężczyźni. 

 2. W dalszym ciągu w naszej świątyni może przebywać do piętnastu osób. Jest też możliwość przebywania poza kościołem. W naszej sytuacji jednak nie polecam, bo trudno jest skupić się, przeżyć Mszę świętą, gdy jeżdżą samochody. Lepiej będzie pozostać w domu i przeżyć ją za pośrednictwem transmisji na żywo. Pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy świętej mają ci, którzy zamówili intencję. Wielu chciałoby uczestniczyć we Mszy świętej, a że możliwości są ograniczone, dlatego na ten tydzień, od poniedziałku, wprowadzam dodatkową Mszę świętą rano o godz. 08.00, poza piątkiem.  Zapraszam zwłaszcza na Mszę św. ranną. To dobra okazja, aby przygotować się do odpustu i wypełnić obowiązek Komunii świętej wielkanocnej. Skorzystajmy, zachęćmy dzieci i młodzież.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam do czytania Słowa Bożego, które daje życie, daje moc i nadzieję na trudny czas.

4.W liturgii kościoła wspominamy:

- środa       - 29.04  - święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy

- sobota     - 02.05  - Uroczystość N.M.P. patronki Polski i naszej parafii (przeniesiona z niedzieli). Msze święte o godz. 08.00 i suma odpustowa o godz. 11.00 i o godz. 15.00          (z majówką) z zachowaniem ograniczenia do 15 osób. Przeżyjmy ten dzień, jako święto naszej wspólnoty parafialnej. Będziemy prosić Pana Boga za przyczyną Maryi Królowej Polski, aby miał nas w opiece, zachował nas od wirusa i abyśmy zachowali wiarę. Będzie transmisja z naszej świątyni, a także z innych kościołów. Domy proszę udekorować flagami i obrazami Matki Bożej.

4. Nabożeństwa :

- wtorek         - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                       

- środa           - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Postarajmy się, zorganizować majówki przy kapliczkach i krzyżach, z zachowaniem środków ostrożności. Wykorzystajmy tę okazje do wspólnej modlitwy.

- I piątek   - Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, spowiedź od godz.15.00

Druga Msza św. o godz. 18.00, spowiedź od godz. 17.00. Nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku, odwiedziny tylko na prośbę chorego.

5. W czwartek przypada diecezjalna adoracja w naszej parafii. Zapraszam wszystkich parafian, skorzystajmy z czasu, na spotkanie z żywym Bogiem. Adorację rozpoczniemy od  godz. 09.00. Róże Różańcowe proszę o poprowadzenie adoracji (wspólnej i pół godziny w ciszy). Wykaz godzin adoracji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internet. parafii. 

6. Bierzmowanie naszej młodzieży zostało przeniesione na jesień.

7. Cały czas zachęcam do spotkania z Panem Jezusem w kościele, aby wzmocnić ducha.  

8. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą ranną i wieczorną, można skorzystać ze spowiedzi   

9 . Dziękuję za ofiary, które składacie na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek   - 27.04  -  + Benedykt Kornel  

- wtorek            - 28.04  -   + Maria i Wadysław, Jan i Tadeusz Tobiasz  

- środa              - 29.04   -   + Paweł Źrebiec   

- czwartek        - 30.04  -    + Stefan Rak                                                                                                                                                                            - piątek             - 01.05  -    + Władysława i Czesław Ziomek                                                                                                                                                - sobota            - 02.05  - godz. 08.00  - + Jan Socha - w 2 r. śm.   

                                    - godz.11.00 - za parafian  

                                    - godz. 15.00 - w int. Panu Bogu wiadomej

- niedziela        - 03.05  -  godz. 08.00   -  + Michał i Janina Gierlasińscy  

                                      -  godz. 11.00  - dziękcz…z prośbą o zdrowie i błog. Boże w rodz.

                                      -  godz. 14.00  - za parafian              

 

 

================================================================

 

WYKAZ RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH  NA  ADORACJĘ   

                          -    30. 04. 2020      

 

   9.00 -  Źrebiec  Maria , Strzelec Dorota

 

10.00 -  Ciekielska Weronika , Wojdacz Marta

 

11.00  - Wokurka Władysław , Mroczka Marian , Źrebiec Stanisław 

 

12.00 -  Mroczka Grażyna ,  Kostrząb Teresa

 

13.00  -   Źrebiec Helena , Piwowar Cecylia

 

14.00  -  Warzecha Stanisława , Wielgosz Lucyna

 

15.00  -  Stoś Jan , Grzywacz Józef

 

16.00  -  Wokurka Jerzy , Strzelec Jan  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania