Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 3 Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017

2017-03-18 11:47:12

             OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  3  Niedziela Wielkiego Postu   -  19. 03. 2017         

 

 1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz Wspólnocie Leśnej

za ufundowanie blaszaka gospodarczego na cmentarzu  . Bóg zapłać ! 

Na ten tydzień proszę rodziny:   Władysława Skiba , Magdaleny  Kwiatek , Małgorzaty Kaczmarczyk  .

 2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : Drogi Krzyżowej :  

w piątki o godz. 17.00 oraz  Gorzkich Żali :  w niedziele o godz. 14.00 . 

W sklepach są wystawione kosze na produkty spożywcze , okażmy miłosierdzie  najbardziej potrzebującym  parafianom  .   

3. W liturgii Kościoła wspominamy  :

- poniedziałek  - 20.03  - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N. M. P. , patrona ojców …

- sobota            - 25.03  - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  , obchodzimy Dzień Świętości Życia połączony

z przyjęciem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka , którego życie jest zagrożone aborcją …

4. Spotkania :

- poniedziałek    -  na Mszę św. z wręczeniem książeczek i na spotkanie zapraszam rodziców z dziećmi I-komunijnymi  

- środa   -  zapraszam na spotkanie Paraf. Z. Caritas oraz chętnych do posługi

 Nabożeństwa :

- wtorek   -  koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków 

- środa    -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  oraz nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

5. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na misje 326 zł . Bóg zapłać !  Dzisiaj składka inwestycyjna .

6. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne, ofiara 4 zł na dzieła miłosierdzia .

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Sławomir Chopiak s. Marka i Marii Kuzneckiej

zam. w Katach z Magdalena Gondek c. Wiesława i Dorot zam. Stary Żmigród  oraz Tomasz Czupa

s. Lesława i Małgorzaty Pietruś zam.  w Brzezowej z Izabelą Patyk  c. Marka i Elżbiety Miśkowicz zam. w Kątach - zap. I .

8. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :                                         

- w  ,, Drodze ”   -  ,, Pro -life ” - o wartości ludzkiego życia   ;    - w ,, Niedzieli ”   -        

   ,, Matka Boża przemówiła ” -  o krwawych łzach Maryi   ;   - w ,, Gościu N.” -  ,, Mama ,  Tata i Dzieci ” -

petycja w obronie normalnej rodziny    ;   - w ,, Źródle ” -  ,, Patron naszych czasów ”    - o św. Józefie   ;   

 - w ,, Moja Rodzina ”   - skąd się bierze otyłość      u dzieci ? ”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Zachęcam do oglądania TV TRWAM i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               INTENCJE MSZALNE :   Msze św.  o godz. 17.00

- poniedziałek   - 20. 03   -    + Julian Mroczka  - int. od s. Mariana z żoną

- wtorek            - 21. 03   -    + Paweł Źrebiec                                     

- środa              - 22. 03   -     + Andrzej , Weronika                                                                                    

- czwartek        - 23. 03   -    +  Józef , Wiktoria i Władysław Ciomcia

- piątek             - 24. 03   -   + Katarzyna Źrebiec – int. od s.  Heleny

- sobota            - 25. 03   -   + Stanisław Parylak  - z okazji urodzin

- niedziela  - 26. 03   - godz. 08.00  - o łaskę zdrowia  i Boże błog. dla mamy z okazji urodz.    

                                  -  godz. 11.00  -   za parafian    

                                  -  godz. 14.45   -   o zdrowie , błog. B. i potrzebne łaski w rodz. Doktór

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

         

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania