Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 3 Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019

2019-03-23 18:57:14

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  –  3  Niedziela Wielkiego Postu  -  24. 03. 2019                                                                               

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Janowi Strzelec za oczyszczanie działki cmentarnej .

Bóg zapłać wszystkim !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny:  Grażyny Piwowar , Marii Chopiak , Joanny Chopiak .   

2. W Wielkim Poście zachęcam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : - na Drogę Krzyżową , w piątki o godz. 17.00 oraz na Gorzkie Żale  -  

w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. Skorzystajmy z tych nabożeństw ,   aby odnowić nasze życie .

Za dwa tygodnie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne , proszę o modlitwę w intencji rekolekcji … 

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 25.03 -  Uroczystość Zwiastowania N.M.P. , obchodzimy Dzień Świętości Życia , połączony z przyjęciem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego .

Zachęcam do podjęcia się tego pięknego czynu miłości ratowania dziecka , którego życie zagrożone jest aborcją .

4. Nabożeństwa :

- wtorek           - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                

- środa             -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. Dzisiaj w ramach solidarności z misjonarzami , mamy okazję złożyć ofiarę do puszek .

6. Spotkania :  

- czwartek -  na Mszę św. z wręczeniem krzyży zapraszam rodziców z kandydatami                

                     do bierzmowania

7 . Tradycyjnie w Wielkim Poście mamy okazję okazać miłosierdzie potrzebującym , w sklepach wystawione są kosze na produkty ,

na stoliku z prasą są skarbonki wielkopostne.  W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny .

8. W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.529 zł . Dziękuję za te i wszystkie ofiary , które składacie na potrzeby Kościoła i parafii .

Niech Pan Bóg wam błogosławi za ofiarne serca ! Bóg zapłać !

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Paweł Prokop zam. w Kątach z Edytą Żychowską zam. w Cieklinie  - zap. I 

oraz Adam Źrebiec zam. w Kątach z Natalią Mazur zam. w Nowym Żmigrodzie - zap. II . Otoczmy narzeczonych modlitwą , a gdyby

ktoś wiedział o przeszkodach , ma obowiązek zgłosić w kancelarii parafialnej .

10. Do wieczności odeszła śp. Julia Źrebiec z Zagród .

11. Zachęcam do korzystania z mediów katolickich …oraz do czytania prasy katolickiej …                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz.17.00 (nie ma już wolnych intencji na ten rok)

- poniedziałek  - 25. 03   -    + Franciszek Warzecha  - int. od braci z Róży Różańcowej  

- wtorek           - 26. 03   -     + Maria , Wojciech i zmarli z rodz.                              

- środa             - 27. 03   -      int. z okazji 60-tych urodzin Lucyny : dziękcz. za otrzymane    

                                    łaski z prośbą o zdrowie , Boże błog. i opiekę Matki B. dla całej rodz.                                                                   

- czwartek       - 28. 03    -     + Weronika i Andrzej       

- piątek            - 29. 03    -    +  Jan Socha  - int. od syna Mariusza z żoną    

- sobota           - 30. 03    -    +  Józef Mroczka                    

- niedziela     - 31. 03   - godz. 08.00 - o zdrowie , Boże błog. i opiekę Matki B. w rodzinie    

                                      - godz. 11.00  - o zdrowie , Boże błog. i opiekę Matki B. dla dzieci

                                     - godz. ok.14.40  -   za parafian                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania