Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 3 Niedziela zwykła - 21.01.2018

2018-01-20 17:57:16

           OGŁOSZENIA PARAFIALNE   - 3 Niedziela zwykła  - 21 . 01. 2018                                             

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Kazimierzowi Kudłacz 

 i Andrzejowi Doktór za prace na rzecz parafii.  Bóg zapłać wszystkim !  W tym tygodniu

proszę  do sprzątania rodziny : Marii  Nadymus , Marii Bilskiej , Danuty Kostrząb .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :    - środa         - 24.01    -  św. Franciszka Salezego  

- czwartek   - 25.01  - święto Nawrócenia św. Pawła Ap. , zak. Tygodnia Modlitw  o J. Chrz.                 

  - piątek       - 26.01    -  św. Tymoteusza i Tytusa  

Nabożeństwa : 

- poniedziałek  -  nabożeństwo ku czci św. Jana P. II z ucałowaniem  relikwii 

- wtorek       - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych

- środa         -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

3. Spotkania :

- poniedziałek  - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

- wtorek - na spotkanie po Mszy św. zapraszam Paraf. Z. Caritas oraz chętnych do posługi

- środa   -  zapraszam na Mszę św. i na spotkanie rodziców z dziećmi I- komunijnymi

- czwartek - godz. 16.00  - zbiórka wszystkich ministrantów , obecność obowiązkowa !

- piątek  - po nabożeństwie zapraszam na spotkanie młodzież naszej parafii

4. Na kosztowne leczenie Artura naszego parafianina , złożyliśmy 3.528 zł +2eu .  

5. Proszę przełożonych róż różańcowych o podanie mi listy stałych członków róży… 

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Marek Źrebiec zam. w Kątach    

z Małgorzatą Miśkowicz  zam.  w Kątach oraz Bartosz Źrebiec zam. w Kątach

z Karoliną Wielgosz  zam. w Sobniowie - zap. II .    

7 . W przyszłą niedzielę rozpoczniemy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej

w naszej parafii  od rodziny Kazeckich z Golesza . Uroczyste przekazanie figury Matki

Bożej dokona się  w czasie Mszy św. o godz. 11.00 .  Nawiedzenie będzie odbywać się

w podobny sposób  jak  odbywało się nawiedzenie obrazu Jezusa miłosiernego .

Przed przyjęciem figury Matki Bożej zapraszam na Mszę św. , otrzymacie też pamiątkowy

obrazek z nawiedzenia . Będą   2 teczki z materiałami , aby można było przygotować sobie

plan nawiedzenia …

8. Do wieczności odeszła Michalina  Gryziec , Msza św. pogrzebowa jutro  o godz. 13.00

9. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :   - w „ Drodze ”   -  ,, Pismo cię zdradza ”   

- sposób pisania mówi o charakterze danej osoby   ;  - w ,, Niedzieli ”    - ,, Jej dobra sprawa”  

  - wspomnienie  o zamordowanej przed rokiem wolontariuszce  Helence Kmieć    ;  

- w  „ Gościu N. ”   -   „  Życie zwycięża ze śmiercią ”    - o ostatnim głosowaniu w obronie

życia nienarodzonych   ;   - w ,, Źródle”  -  „ Nawrócenie , jakiego każdy chce i potrzebuje ” 

- o nawróceniu św. Pawła Ap.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                INTENCJE MSZALNE :   Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek  - 22.01 -    + Jan - w 12 r. śm. i Zofię Woźniak  

- wtorek    - 23.01  -   + Jan - w 26 r. śm. i Apolonię Kostrząb , Maria i Pantelemon Władyka          

- środa             - 24. 01 -    dziękcz. z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla rodz. Piwowar   

- czwartek       - 25. 01 -    dziękcz. z prośbą o zdrowie o opiekę Bożą i Matki Najśw.           

                                           dla Marcelka na 1-e urodziny       

- piątek           - 26. 01 -    o zdrowie i o potrzebne łaski dla rodz. Źrebiec      

- sobota          - 27. 01 -    + Jan Grzywacz - w 7 r. śm.  

- niedziela      - 28. 01 - godz. 08.00  -  dziękcz. z prośbą o zdrowie i błog. Boże w rodz.                          

                                      w 30 r. ślubu Danuty i Jana    /   - godz. 11.00   -  za parafian                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania