ogłoszenia parafialne - 3 Niedziela zwykła - 25.01.2015

2015-01-24 20:22:21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 3 Niedziela zwykła - 25. 01. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny: Stanisława Leputa , Marty Źrebiec , Krystyny Rucińska ,

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 26.01 - św. Tymoteusza i Tytusa

- wtorek - 27.01 - bł. Jerzego Matulewicza

- środa - 28.01 - św. Tomasza z Akwinu

- sobota - 31.01 - św. Jana Bosko

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniami i prośbami

4. Spotkania :

- w środę zapraszam Radę Parafialną na spotkanie po Mszy św.

- w czwartek na Mszę św. i na spotkanie formac.przyjdą kandydaci do bierzmow 3 kl.Gimn

5. W ubiegłą niedzielę, w ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.437,87 zł. Bóg zapłać!

6. W związku z pytaniami przypominam Bożą naukę dotyczącą możliwości otrzymania rozgrzeszenia przy spowiedzi przez osoby , które żyją w związkach niesakramentalnych

rozgrzeszenia nie mogą otrzymać osoby , które nie mają ślubu kościelnego , ślub cywilny nie ma znaczenia , podobnie mieszkający razem bez ślubu nie mogą otrzymać rozgrzeszenia

dopiero po usunięciu przeszkody... ślub kościelny , albo gdy nie będą mieszkać razem .

7. Do sakr. Małż. przygotowują się : Tomasz Doktor s. Franciszka i Kazimiery Wieczorek zam. w Kątach z Anetą Mroczka c. Tadeusza i Marii Bobula zam . w Samoklęskach oraz Marek Gałuszka s. Stanisława i Zofii Piwowarska zam. w Czekaju z Haliną Piwowar c. Antoniego i Krystyny Kusz zam. w Kątach - zap. I 8.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,, C jak czekanie ” - jak ważna jest cierpliwość w miłości i budowaniu relacji z ludźmi ; - w ,,Niedzieli” - ,, Różne biedy i to samo lekarstwo” - o wizycie pap. Franciszka w Azji oraz ,, Wielka straszna gra ” - o przyczynach i konsekwencjach zamachów terrorystycznych w Paryżu ; - w ,,Gościu N.” - ,, Fiesta filipińskiego Kościoła ” - o wielkim święcie w czasie pielgrzymki pap. Franciszka na Filipiny ; - w ,,Źródle” - ,, Franciszek przefiltrowany ” - pap. Franciszkowi przypisuje się często odwrotne poglądy od tych , które naprawdę posiada.

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : Msze św. : pon. - wtorek - godz.16.00 / od środy - godz. 17.00

- poniedziałek - 26.01 - + Jan Woźniak - w 9 r. śm.

- wtorek - 27.01 - + Stanisław i zm. rodziców : Katarzyna i Józef ,

Wiktoria i Władysław Stoś

- środa - 28.01 - + Jan Grzywacz - w 4 r. śm.

- czwartek - 29.01 - dziękcz. z prośbą o zdrowie , miłość i błog. B. w rodz.

Joanny i Waldemara w 10 r. ślubu

- piątek - 30.01 - + Helena Gierlicka – int. od c. Marzeny z mężem i z dziećmi

- sobota - 31.01 - + Elżbieta Sztelma

- niedziela - 01.02 - godz. 08.00 - dziękcz. za zdrowie i otrzymane łaski z prośbą