ogłoszenia parafialne - 33 Niedziela zwykła - 13.11.2016

2016-11-12 20:25:31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXIII niedziela zwykła - 13. 11. 2016

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Krzysztofa Żarnowski , Bernadety Wokurka , Celiny Stoś .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- czwartek - 17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej

- piątek - 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny

- sobota - 19.11 - bł. Salomei , nowenna do patronów naszej diecezji

3. Nabożeństwa :

- w listopadzie odmawiamy różaniec za bliskich i zmarłych z wypominków

- trwa nowenna przed jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- piątek - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Faustyny , adoracja Najśw. Sakr. o 16.30 po nabożeństwie zapraszam na spotkanie wszystkich , którzy pragną porozmawiać , zgłębiać tajemnicę Miłosierdzia Bożego

4. Spotkania :

- wtorek - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3kl. Gimn.

- środa - na spotkanie zapraszam Par. Z. Caritas oraz chętnych do posługi potrzebującym

W najbliższych dniach kończymy zbieranie podpisów w obronie naturalnej rodziny . Proszę wpisywać się , lista jest na stoliku, proszę zabrać listę i zebrać podpisy ...

5. Z inicjatywy ,,Caritas Polska ” powstał program ,, Rodzina Rodzinie ” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Syrii i Libanie . Szczegóły na str. internetowej, adres

6. Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Iraku z modlitwą i zbiórką ofiar do puszek .

7 . W ramach przygotowania się do aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana podejmijmy w piątek pokutę i post , w sobotę uroczystości w Łagiewnikach - Msza św. o godz. 12.00

w niedzielę dokonamy aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana na Mszach św.

8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, zbieramy na chłodnię do kaplicy przedpogrz.

9. Koszt wykonania chodnika na cmentarzu ( materiał ) wyniósł 4150 zł , szczegóły poniżej .

10. W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Wygrać przyjaźń ” ; - we „ Wzrastaniu ” - Co jest silniejsze miłość , czy strach ? ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Był chrzest , jest Polska ” ; - w ,, Gościu N.” - ,, Nie stawiaj Boga pod ścianą ” + kalendarz ; - w ,, Źródle ” - ,, Komunikacja ze zmarłymi ” ; - w ,,Mojej Rodzinie ” - ,, Jak wychowywać dziecko bez uzależnień technologicznych ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz.17.00

- poniedziałek - 14. 11 - + Jan i Helena Piwowar

- wtorek - 15. 11 - + Stanisław Parylak - int. od żony

- środa - 16. 11 - + Józef Łącki - int. od siostry z rodz.

- czwartek - 17. 11 - dziękcz. z prośbą o dalszą opiekę Bożą w rodz. Piwowarów

- piątek - 18. 11 - + Stanisław , Jakub, Józef Jan , Kunegunda , Edyta Parylak

i Jan Piwowar

- sobota - 19 .11 - + Jan w 20 r. śm. i Teofila Miśkowicz