ogłoszenia parafialne - 4 niedziela Adwentu - 18.12.2016

2016-12-17 08:52:03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV niedziela Adwentu - 18. 12. 2016

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Marii Mroczka , Małgorzaty Źrebiec , Weroniki Ciekielska , Tadeusza Leputa , Danuty Mroczka , Małgorzaty Piwowar , Celiny Kogut - w czwartek godz. 09.00 , będą potrzebni mężczyżni do postawienia dekoracji i choinek

3. Nabożeństwa :

Codziennie Msze św. Roratnie o godz. 17.30 z Nowenną do Dzieciątka Jezus , serdecznie zapraszam zwłaszcza tych , którzy jeszcze nie byli

4. Zachęcam do włączenia się do akcji ,, szlachetnej paczki ” pod choinkę oraz do składania produktów do kosza w sklepach, dla najbardziej potrzebujących parafian -zbiórka do wtorku

5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia . Msza św. o 07.30 rano z poświęceniem świec na stół wigilijny , będzie też betlejemskie światło pokoju .

W Wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od alkoholu . Zadbajmy o katolicki przebieg Wieczerzy wigilijnej : z odczytaniem Ew. wg. św. Łukasza o Bożym Narodzeniu (Łk 2,1n ) z modlitwą za rodzinę i za zmarłych i oczywiście ze śpiewem kolęd...

Zadbajmy , aby nikt nie był sam . O północy Pasterka , składka na Fundusz Obrony Życia .

W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Mszy św. jak w niedzielę .

- w czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

6. Dziękuję wam za udział w rekolekcjach , za ofiary , które złożyliście . Bóg zapłać !

7. P. Katechetka Małgorzata Mroczka dziękuje wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie i za ofiary , które złożyliście . Bóg zapłać !

8. Jutro od g. 09.00 odwiedzę chorych na święta (poza I p.), proszę ich zgłaszać w zakrystii

9.W ramach projektu Caritasu pomocy rodzinom w Syrii , pomagamy starszemu małżeństwu w Syrii - m. Aleppo Jamil Saloum Hanna , której zagraża głód - 200zł miesięcz.

9.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - Jak obronić Święta Bożego Narodzenia przed komercją ? ; - w ,, Gościu N.” - ,, Bóg walnął mnie w łeb ” - świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej ; - w ,, Źródle ” - ,, Cud wigilijnej ciszy ” oraz kalendarz ; - w ,, Miłujcie się ” - ,, Tylko miłość nadaje sens życiu ” i inne ... ,, Znak łaski ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 17.30

- poniedziałek - 19. 12 - o silną wiarę dla rodziny

- wtorek - 20. 12 - + Dominik Źrebiec – w 20 r. śm. int. od s. Jerzego z rodz.

- środa - 21. 12 - + Paweł Źrebiec

- czwartek - 22. 12 - + Edward i zm. z rodz.

- piątek - 23. 12 - + Adam Ziomek

- sobota - 24 .12 - g.7.30 - o Boże błog. i łaskę zdrowia dla mamy Wiktorii z okazji imienin - niedziela - 25 .12 - Pasterka - w int. misji

- godz. 08.00 - za zm. rodziców - Zofia i Jan Woźniak

- godz. 11.00 - za parafian