Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 4 Niedziela adwentu - 24.12.2017

2017-12-24 22:09:20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE     -  IV niedziela  Adwentu   - 24 . 12. 2017                                             

1. Dziękuję  za wysprzątanie i  za przygotowanie świątyni na święta i za ofiary na kwiaty .

Podziękowania składam na ręce naszej zakrystianki p. Małgorzaty Mroczka . Dziękuję panom :

Janowi Strzelec, Robertowi Doktór , Marii Bilskiej za  choinki  ; Dziękuję panom za wykonanie

poręczy , podziękowanie składam na ręce k. Jerzego Parylaka ,…Tadeuszowi Źrebiec… ,

Janowi Źrebiec , rodzinie Sochackich za prace na rzecz parafii , Antoniemu Piwowar za kwiaty .

Bóg zapłać wszystkim ! W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny : Elżbiety Źrebiec , 

Bernadetty Czupa , Bożeny Źrebiec .

2. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia . Zachowajmy wstrzemięźliwość od…i od alkoholu ...

Zadbajmy o katolicki przebieg Wieczerzy wigilijnej : z odczytaniem Ewangelii o Bożym narodzeniu ,

z modlitwą za rodzinę i za zmarłych i oczywiście ze śpiewem kolęd . Zadbajmy , aby nikt tego wieczoru

nie był sam , zaprośmy … O północy Pasterka - centralna Msza św. tych Świąt , składka na Fundusz

obrony życia . W Boże Narodzenie i w 2-gi  dzień Świąt Msze św. jak w niedzielę .

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek  - 26.12   - święto św. Szczepana , M  -  2-gi dzień Świąt , poświęcenie owsa

- środa    - 27.12  - święto Jana Ap.i  Ew., imieniny ks. bpa Ordynariusza , poświęcimy wino

- czwartek - 28. 12 - święto św. Młodzianków , męczenników

- niedziela - 31.12 - święto św. Rodziny , św. Sylwestra , zakończenie starego roku , Msze św.

jak w niedziele z nabożeństwem dziękcz.-przebłagalnym na zakończenie starego roku

4. Wraz z Par. Z. C. dziękuję za dary , które złożyliście dla potrzebujących parafian , dziękuję

paniom z Par. Z. Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie świątecznej pomocy

Sprawiliście obdarowanym wiele radości , oni też prosili , aby serdecznie podziękować

darczyńcom . Bóg zapłać !

5. Dziękuję wam za udział w rekolekcjach , za ofiary , które składaliście .  W ramach składki

inwestycyjnej złożyliście 2484zł i 52 eu . Dziękuję za te  i wszystkie ofiary , które składacie

na potrzeby Kościoła i parafii . Niech Bóg Wam błogosławi  za ofiarne serce !

6. Nabożeństwa :  - środa      -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

10. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :   - w „ Drodze ”   -  Z serii czysta miłość  :  

 ,, Dmucham na zimne  ”   ;   - w ,, Niedzieli ” -  ,, Bóg się rodzi  ” + płyta kolędami Arki Noego

oraz kalendarz   ;  - w ,, Gościu  N.”   -  „ Zanik pamięci ”  - czy na Zachodzie można jeszcze

rozpoznać Boże Narodzenie ? ;  - w ,, Źródle”  - ,, Dzisiaj w Betlejem ”  + kalendarz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           INTENCJE MSZALNE :   Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek   - 25. 12   -  Pasterka   -  w int. dzieci nienarodzonych         

- godz.08.00 -  za parafian   /   - godz.11.00 -  dziękcz. z prośbą o miłość , błog. Boże                  

                                    i szczęśliwe narodziny dziecka w rodz. Katarzyny , Łukasza i Antosia                   

- wtorek        - 26. 12  - godz. 08.00  -  + Franciszek , Weronika , Jan , Józef , Maria ,Teresa  

                                                                  zm. z rodz. Ziomek i Piwowar

                    - godz. 11.00  - o zdrowie , miłość , wiarę i błog. Boże w rodz. Marii i Mariusza

- środa            - 27. 12      -   o zdrowie i błog. Boże  w rodz. i w pracy   

- czwartek        - 28. 12    -    + Julian Mroczka   -  w 1 r. śm.  

- piątek             - 29. 12    -    + Stanisław Parylak    

- sobota            - 30. 12    -    dziękcz. z prośbą o zdrowie ,błog. B. i szczęśliwe urodziny    

                                            dziecka w rodz. Edyty i Grzegorza w 10 r. ślubu                                           

- niedziela    - 24.12  - godz. 08.00  - za parafian 

                                  - godz.11.00   -  dziękczynno - przebłagalna na zakończ. roku                                             

 

           

                          ODWIEDZINY KOLĘDOWE  2017/2018

 

Odwiedziny kolędowe to przede wszystkim błogosławieństwo Boże z którym przychodzi

kapłan do wiernych . To okazja do rozmowy o życiu i o wierze oraz do składania propozycji

i  uwag dotyczących  duszpasterstwa i funkcjonowania parafii . Proszę się postarać ,

 aby wszyscy domownicy byli w domu .

Proszę o transport na kolędę i z kolędy . Proszę o umiarkowaną temperaturę w domach ,

abym się nie rozchorował .

                                                                                                                                                                                                                                                       - środa  -  27.12.2017 r.    - od godz. 08.30  

 

           od Janusza Nawracaj    -  do  Kazimierza Mędrek 

 

               - czwartek  -  28.12.2017 r.  -  od. godz. 08.30    

 

               od Sylwestra Sikory       -  do  Jana Bobuli   

 

              - piątek  -  29.12.2017 r.    -  od godz. 08.30

 

             od Marcina Wiejaczki     -  do  Jerzego Sroki

           

              -  sobota  - 30.12.2017r.     -  od godz. 08.30

 

             od Małgorzaty Gryziec    -  do  Piotra Źrebca                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

   

 

            

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania