ogłoszenia parafialne - 4 Niedziela Wielkanocna - 11.05.2014

2014-05-10 20:17:48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela Wielkanocna - 11 .05. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Wiesławowi Nadymusowi , Stanisławowi Żarnowskiemu za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień do sprzątania proszę rodziny : Stanisława Żarnowskiego , Heleny Pec , Agnieszki Parylak .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 13.05 - wsp. N.M.P. fatimskiej

- środa - 14.05 - Święto św. Macieja Ap

- piątek - 16.05 - Święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski

3. Spotkania :

- poniedziałek – zapraszam Radę Parafialną na spotkanie po Mszy Św..

- piątek - przyjdą na Mszę św. i na spotkanie kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

4.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele i w naszej parafii.

- wtorek - w 13dzień m-ca modlimy się w int. Kościoła ,Ojca św. Franciszka i Ojczyzny - piątek - 3-ci m-ca nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia , Koronka przed Mszą św.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Łukasz Florczak zam. w Ostrowcu Świętokrzyskim z Anną Stoś zam. w Kątach ; Józef Wojdacz zam. w Mrukowej z Sylwią Piwowar zam. w Kątach ; Robert Pluta zam. w Grzegorzówce z Marzeną Kostrząb zam. w Kątach ; Mirosław Pretorius zam. w Przemyślu z Jolantą Źrebiec zam.w Kątach -zap.II

6. Zapraszam na nabożeństwo majowe dzisiaj oraz w tygodniu . Jest nas niewiele na nabożeństwach , trochę dzieci , dorosłych , a mamy taki piękny czas ...zapraszam ...

8. W przyszłą , 3-cią niedzielę m-ca składka inwestycyjna na cele i prace parafialne .

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii , na sumie 12 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Za dwa tygodnie będzie rocznica I Komunii św.

10. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - we ,,Wzrastaniu - ,, Gender , czyli opium dla ludu ” ; - w ,, Niedzieli ” - o świętych papieżach JP II i Janie XXIII ; - w ,,Gościu N.” - Przemoc na naturze i tradycji” - o tym , że ratyfikacja konwencji przemocowej otworzy drogę zakwestionowania naturalnych różnic płciowych oraz do walki z tradycją , rodziną i Kościołem oraz dodatek film DVD ,, Cristiada ; - w ,, Źródle ” - Kanonizacja stulecia ”

Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia

,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 12.05 - + Andrzej Mania - w 16 r. śm.

- wtorek - 13.05 - o zdrowie i o potrzebne łaski dla Artura

- środa - 14.05 - + Benedykt Kornel

- czwartek - 15.05 - + Katarzyna Źrebiec - int. od rodziców i dzieci z Przedszkola

- piątek - 16.05 - + Mieczysław Kostrząb – int. od matki chrzestnej

- sobota - 17.05 - + Stanisław Ciekielski - w 2 r. śm.

- niedziela - 18.05 - g.08.00 - + Władysław Żarnowski - w 4 r. śm.

- g. 11.00 - w int. dzieci I-o komunijnych