Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - 4 Niedziela Wielkanocna- Dobrego Pasterza - 03.05.2019

2020-05-02 19:15:38

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  4 Niedziela Wielkanocna           

                   Niedziela Dobrego Pasterza  -  03. 05. 2020 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                        

                                                                                                         

Serdecznie Was witam i pozdrawiam. Powoli oswajamy się z sytuacją związaną z pandemią wirusa. W ostatnim czasie zauważam, jak wielu skorzystało z okazji, których nie brakowało, aby spotkać się z Panem Bogiem, pojednać się, przyjąć Komunię świętą. I to jest dobre rozwiązanie, aby się nie ograniczyć tylko do praktyk religijnych, ale przystępować do sakramentów świętych, zwłaszcza Spowiedzi i Komunii świętej, bo przez nie Bóg pragnie nas odnawiać, dawać nowe życie. Jest niebezpieczeństwo, jak zauważają znawcy tematu, że część ludzi może ograniczyć swoją pobożność do oglądania nabożeństw. Można się do tego przyzwyczaić. Dlatego postarajmy się, zachęćmy, zwłaszcza dzieci i młodzież, tych najbardziej duchowo zagrożonych, aby przystąpili do sakramentów świętych. Nie odkładali na później, bo jest to działanie Złego, który gra na zwłokę i chce nas ,,duchowo wystudzić”. W tę niedzielę Ewangelia daje nam przykład Jezusa-Dobrego Pasterza, który chce nas prowadzić przez życie. On zapewnia nam wszystko, co jest potrzebne do spełnionego życia: „ Przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. Dawać nam życie w obfitości, jest pragnieniem Jezusa. Aby obietnica Jezusa spełniała się w naszym życiu potrzebujemy dwóch rzeczy. Mówi nam Jezus w Ewangelii: słuchać Jego głosu i postępować za Nim. Tak, jest to trudne i wymagające, ale ten wysiłek opłaca się. Spełniamy się w życiu, kiedy Pan jest moim pasterzem- przewodnikiem, którego słucham,  za którym chodzę w codzienności. Wtedy we wszystkim widzimy sens, także w trudnych wydarzeniach, które przeżywamy, chociażby i w obecnej sytuacji. Dlaczego tak ? Odpowiedź jest w dzisiejszym psalmie:              Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. To Jezus uwalnia mnie od lęku, kiedy przylgnę sercem do Niego.

Moi Drodzy !                                                                                                                                                                                                          Dzisiejsza niedziela, to dobry czas, aby pomyśleć kto tak naprawdę jest moim pasterzem? Czy wsłuchuję się w głos Pana Boga, który ciągle mówi w mojej codzienności? Czy może świat, media są moim „pasterzem”. Wtedy trudno będzie spełniać się, obfitować w życie.                                                                Kochani !

Życzę Wam i sobie, abyśmy u Dobrego Pasterza szukali życia w obfitości. Amen. (Niech tak się stanie)

 

Życzę Wam spokojnego czasu! Niech Was błogosławi Pan !                                                                            Wasz Proboszcz

 

 

=========================================================================================== 

 

  

    Ogłoszenia…    

1. Dziękuję za wysprzątanie kościoła i za kwiaty oraz p. Michałowi i Grzegorzowi Sochackim za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać ! W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny: Magdaleny Sanickiej, Agnieszki Doktór, Marii Kmiecik. 

 2. Niestety w dalszym ciągu w naszej świątyni może przebywać do piętnastu osób. Jest też możliwość uczestniczenia we Mszy świętej zaraz przy wejściu do kościoła i po bokach kościoła są głośniki, można skorzystać. Siedzenie na płocie mija się z celem ze względu na ruch pojazdów. Lepiej będzie pozostać w domu i przeżyć Mszę św. za pośrednictwem transmisji na żywo. Pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy świętej mają ci, którzy zamówili intencję. Wielu chciałoby uczestniczyć we Mszy świętej, a że możliwości są ograniczone, ale gdy ktoś przyjdzie, miejsce się znajdzie. Zapraszam zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Skorzystajmy, zachęćmy dzieci i młodzież.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.                                                                                                                          4.W liturgii kościoła wspominamy:

- poniedziałek   - 04.05  - św. Floriana, patrona strażaków

- środa       - 06.05  - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba 

- piątek      - 08.05  - Uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski                                                                                                                                      5. Nabożeństwa:

Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe. Postarajmy się, zorganizować majówki przy kapliczkach i krzyżach, z zachowaniem środków ostrożności. Wykorzystajmy okazję do wspólnej modlitwy także w rodzinach. Można skorzystać z transmisji m.in. w Radio Maryja i VIA 

- I czwartek  - o 17.30 adoracja, nabożeństwo majowe i Msza św. o Eucharystii

7. Dziękuję Różom Różańcowym za poprowadzenie diecezjalnej adoracji w naszej parafii i wszystkim uczestniczącym w niej. Bóg Wam zapłać !

8. We wtorek zapraszam na nabożeństwo i spotkanie rodziców z dziećmi I-komunijnymi.  

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżyciu naszej uroczystości odpustowej. Podziękowania składam na ręce p. Małgorzaty Mroczka, naszej katechetki

9. Zachęcam do spotkania z Panem Jezusem w kościele, dla wzmocnienia ducha. 

10. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi  

11. Dziękuję za ofiary, które składacie i wpłacacie na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek   - 04.05  -  w intencji naszych strażaków  

- wtorek            - 05.05  -   + Zofia - w 5 r. śm. i Jan Woźniak  

- środa              - 06.05   -   + Weronika, Andrzej   

- czwartek        - 07.05  -    + Józef - w 45 r. śm. i Helena Woźniak                                                                                                                                      - piątek             - 08.05  -    + Stanisław Mroczka - int. od s.Elżbiety                                                                                                                                     - sobota            - 09.05 -    + Helena i Józef Woźniak

- niedziela        - 10.05  -  godz. 08.00   -  + Józef Woźniak   

                                  -  godz. 11.00   - za parafian 

                                  -  godz. 14.00   - o zdrowie dla Adasia i błog. Boże w rodz.          

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania