ogłoszenia parafialne - 4 niedziela Wielkiego Postu - 30.03.2014

2014-03-29 21:40:02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu - 30 .03. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz panom Piotrowi Źrebiec , Janowi Źrebiec , Józefowi Źrebiec za sadzenie krzewów . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Grzegorza Źrebiec , Iwony Ciomcia , Ireny Basista .

2. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej N.P.

3.Spotkania : - we wtorek o godz. 16.30 zbiórka wszystkich ministrantów

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne : w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 ; w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 14.00 po nich Msza św.

Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji w naszej parafii : p. Małgorzacie Mroczka , nauczycielom S.P. i Gimnazjum , paniom z P.Z.C. , dziękuję za produkty spożywcze , dziękuję za ofiary , które składaliście w czasie rekolekcji . I za udział w rekolekcjach , treści były trudne , ale jakże istotne dla naszego życia , aby mieć życie w obfitości . Wszystkim Bóg zapłać !

Zapraszam wszystkich , którzy mają pragnienie spotkań ze Słowem Bożym oraz pogłębiania wiary na spotkanie w środę po Mszy świętej na plebanię ...

4. Dziękuję za ofiary , które złożyliście w 3-cią niedzielę w kwocie 2.359,30 zł oraz na misje 184,60 zł . Bóg zapłać !

5. I czwartek - o 17.30 Adoracja , o 18.00 Msza św. wot. o Eucharystii

I piątek - o 17.30 Droga Krzyżowa , po niej Msza św. wynagradzająca za grzechy Najśw. Sercu P. J. Chorych parafian odwiedzę od 08.30 . Spowiedź : w środę – S.P. ; - w czwartek - Gimnazjum od godz.17.00

I sobota – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu S. M.

6. W sklepach są kosze do których możemy składać produkty dla najbardziej potrzebujących parafian w ramach jałmużny postnej .

7. W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny w cenie 4 zł oraz świece w ramach akcji ,,Światło kanonizacji Jana Pawła II na stole polskiej rodziny ” w cenie 10 zł . Ofiary są przeznaczone dla ubogich .

8. W dobrej , wiarygodnej katolickiej prasie przeczytamy : ; - w ,, Niedzieli ” - ,,Z życia do życia ” - o J.P II w 9 rocznicę odejścia do domu Ojca oraz ,, Młodzi robią raban ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Krok z Duchem Świętym ” - odczułem takie poczucie bliskości z Bogiem i ogromnego szczęścia jakiego nie przeżywałem nigdy dotąd – świadectwo Jakuba Kudełki - gitarzysty ; - w ,, Źródle ” - ,,Mocni ciałem   i duchem ” - o polskich olimpijczykach z Soczi . Jest też darmowa gazeta ,,Świadectwo” - o położnej z Rzeszowa , która ujawniła aborcje chorych dzieci .

Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i ,,VIA''

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek - 31.03 - za parafian

- wtorek - 01.04 - + ks. Jan , Władysław , Anna , Stanisław , Andrzej

- środa - 02.04 - + Stanisław Stoś – int. od c. Teresy z rodz.

- czwartek - 03 .04 - + Mieczysław Kostrząb – int. od sąsiadów

- piątek - 04.04 - dziękcz. za otrzym. łaski z prośbą o zdrowie i błog. B.

w rodz. w 50 r. ślubu Heleny i Władysława

- sobota - 05.04 - + Franciszek Kwiatek - int. od sąsiadów

- niedziela - 06.04 - g.08.00 - za parafian g.1100 + Michał w 7 r. śm. i Zofia Janik w 13 r.

- g. 14.00 - o zdrowie i błog. B. w życiu i w pracy