Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 5 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2017

2017-05-13 09:21:04

 

         OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 5 Niedziela Wielkanocna  -  14. 05. 2017

 

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za  kwiaty . Bóg zapłać ! 

W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny : Jana Majka , Doroty Wokurka ,

Marzeny Kopa , Katarzyny Władyka .

 2. W liturgii Kościoła wspominamy : 

- wtorek  - 16.05  -  święto św. Andrzeja Boboli , patrona Polski     

3. Nabożeństwa :

Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe , szkoda , że jest nas niewiele…

- wtorek  -  koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków, 10min przed Msza św. 

- środa    -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

- piątek   -  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Faustyny

 oraz nowenna ku czci patronów naszej diecezji . Nabożeństwo o godz. 17.30 . Po Mszy św.

 zapraszam na plebanię wszystkich , którzy pragną  porozmawiać o życiu i o wierze .

4. Spotkania :

- poniedziałek  - zapraszam na spotkanie Radę Parafialną po Mszy św.

5. Dzisiaj nabożeństwo drogi krzyżowej na g. Grzywacką . Wyruszamy o godz. 14.00 . 

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian .

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. w naszej parafii na sumie .

7. W sobotę 20 maja przypada 17 rocznica konsekracji naszego bpa Jana Wątroby , pamiętajmy o nim w modlitwie .

8. Księża Saletyni z Dębowca zapraszają na uroczystości odpustowe , więcej info. na tabl.

9. Jest ciepło ,  a z tym będzie pokusa , aby stać poza kościołem . Przypominam , że stanie pod ogrodzeniem

nie jest uczestnictwem we Mszy św. , co więcej jest zgorszeniem dla innych , dlatego proszę  o dobre świadectwo wiary .

10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna .

11. W tym tygodniu przeszedł do wieczności  nasz parafianin , Józef Kopa .

12. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :

 - w  ,,Drodze ”  - ,, Jakim językiem mówić do Pana Boga ? ”     ;     - we ,,Wzrastaniu ”    -  ,,  Chrześcijaństwo , a religie Wschodu  ”    ;   

   - w ,, Niedzieli ”   -    -  O setnej rocznicy objawień w Fatimie     ;     - w ,, Gościu  N.”   -     Czy Bóg chce uzdrawiać , a jeśli tak ,  

   to dlaczego nie wszystkich  ?   ;      -  w ,, Źródle ”       -  ,, Opiekun i orędownik ojczyzny  ”    -  o św. Andrzeju Boboli   ;  

- w ,, Naszej Arce ”   - ,, Sto lat Fatimy ”       ;    - w ,, Naszej Rodzinie  ”  - ,, Brat naszego Boga ”  -  o  św. Bracie Albercie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            INTENCJE MSZALNE :    Msze św.  o godz. 18.00  ( nie ma wolnych terminów Mszy św. na ten rok )    

- poniedziałek   - 15. 05   -   +  Benedykt Kornel  

- wtorek             - 16. 05   -   +  Andrzej Mania   - w 19 r. śm.                                                                        

- środa               - 17. 05   -    + Stanisław Ciekielski  - w 5 r. śm.

- czwartek         - 18. 05   -    + Józef i zm. z rodz. Woźniaków    

- piątek              - 19. 05   -    +  Julian Mroczka  - int. od c. Lidki z rodz.  

- sobota             - 20. 05   -     - o zdrowie i błog. Boże dla ks. Grzegorza  w 21 r. święceń     

- niedziela         - 21. 05   - godz. 08.00  -  za parafian     

                                         - godz. 11.00   -  w int. dzieci I-komunijnych 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 

         

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania