ogłoszenia parafialne - 5 Niedziela Wielkanocna - 18.05.2014

2014-05-17 19:40:29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela Wielkanocna - 18 .05. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziców dzieci rocznicowych I Komunii św.

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- sobota - 24.05 - wsp. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych

Nabożeństwa :

- dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 i codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 ...

- poniedziałek – w 19-ty dzień m-ca nowenna ku czci św. Patronów diecezji

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej N. P. z podziękowaniami i prośbami

3. We wtorek w naszej świątyni o godz. 17.00 , ks. Bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz z sąsiednich parafii . Składka przeznaczona będzie na fundusz ewangelizacyjny w diecezji . Spowiedź jutro o 17.00

W czasie tej uroczystości nastąpi uroczyste wniesienie do naszej świątyni i powitanie relikwi św. Jana Pawła II oraz ich ucałowanie po uroczystości . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość ! Następnie 22 dnia każdego m-ca będzie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwi .Najbliższe już w czwartek

4. Za tydzień wybory do Europarlamentu . Weźmy w nich udział , bo są ważne dla Polski

i wybierzmy tych , którzy zdecydowanie , bronią wartości , normalności , rodziny oraz polskiej wsi .

5. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji Bpa Rzeszowskiego Jana Wątroby , pamiętajmy o nim w modlitwie .

6. W przyszłą niedzielę składka na diecezjalne radio VIA .

7. W środę zapraszam P. Z.C. na spotkanie po Mszy św.

10. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Drodze” - ,, Jak odnaleźć swoje powołanie ? ” oraz „ Nie ma ludzi bez powołania” ; - w ,, Niedzieli ” - ,,Teraz świadczy o cudzie ” - o uzdrowionej za przyczyną św. Jana Pawła II Kostorykance Diaz ; - w ,,Gościu N.” - ,,Wybierz życie i rodzinę ” - o tym kto powinien trafić do Europarlamentu ; - w ,, Źródle” - ,, Dowody świętości Jana Pawła II ”

Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów )

- poniedziałek - 19.05 - o błog. Boże i opiekę Matki B. dla ks. Mariusza w 8 roczn.

święceń kapłańskich

- wtorek - 20.05 - w int. bierzmowanych : o dojrzałą wiarę dla nich

- środa - 21.05 - + Paweł Źrebiec

- czwartek - 22.05 - + Weronika , Andrzej , Katarzyna i Stanisław

- piątek - 23 .05 - + Franciszek Kwiatek – int. od Władysława i Marii Kalickich

- sobota - 24.05 - + Władysława i Michał Kusz

- niedziela - 25.05 - g.08.00 - o zdrowie o błog. B. dla ks. Grzegorza w 18 r.

święceń kapłańskich

- g. 11.00 - w int. dzieci rocznicowych I Komunii św.