ogłoszenia parafialne - 5 Niedziela zwykła - 07.02.2016

2016-02-06 18:07:56

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 5 Niedziela zwykła - 07. 02. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień do sprzątania proszę rodziny : Barbary Roman , Marii Skiba , Barbary Pec .

2. W najbliższą środę - Środę Popielcową , rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych przez modlitwę , pokutę i czynną miłość bliźniego . Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.09.00 i o 17.00. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : Drogi Krzyżowej , w piątki o godz.17.00 , dzieci będą otrzymywać naklejki...i Gorzkich Żali w niedziele, o godz. 14.00.

W środę obowiązuje post ścisły ( ilościowy i jakościowy) dot. osób od 18-60 roku życia i post jakościowy – (wstrzemięźl. od pokar. mięsnych) dot. osób od 14 roku do końca życia .

3.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , to dobra okazja , do podjęcia się abstynencji w W. P. przez uzależnionych , jak też w intencji uzależnionych .

4. W liturgii Kościoła wspominamy :

- czwartek - 11.02 - wsp. Mat. Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego , wraz z P.Z.i Sz.K.Caritas zapraszam wszystkich chorych naszej parafii na Mszę św. o godz. 11.00 z udzieleniem Sakr. Chorych i błog. Najśw. Sakr. , możliwość spowiedzi o godz. 10.30 . Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z poczęstunkiem na plebanię . Pomóżmy chorym dotrzeć do kościoła . O godz. 09.00 Msza św. z Rzeszowa dla chorych w radio VIA

5. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- sobota - 13.02 - modlitwa w int. Kościoła , Ojca św. Franciszka i naszej Ojczyzny

6.Spotkania :

- poniedziałek - 08.02 - na spotkanie po Mszy św. zapraszam P. Z. C. i chętnych do posługi

- wtorek - 09.02 - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00

- czwartek - 11.02 - na Mszę św. i na spotkanie przyjdą kandydaci do bierzmow.kl.2 Gimn.

- piątek - 12.02 - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl.Gimn.

7. Zachęcam do przekazania 1o/o podatku dla Kubusia Wokurki, nr. z KRS..na Caritas i RM

8.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- we ,, Wzrastaniu ” - ,, Kochać siebie i nie być egoistą - czy to możliwe ? ” - w ,,Drodze ” - ,, Być , to więcej niż mieć ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Lourdes - miejsce uzdrowień ” ;

- w ,,Gościu N.” - ,, Lekarze ujawniają prawdę o antykoncepcji ” ; - w ,, Źródle” - ,,Miłość Boga i cierpienie – jak to rozumieć ? ” ; - w ,, Naszej Arce ” - o Światowych Dniach Młodzieży z J. P.II ; - w ,, Moja Rodzina ” - ,, Szkoła talentów to edukacja XXI w.

8. Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek - 08.02 - o zdrowie i o potrzebne łaski dla Stefana

- wtorek - 09.02 - + Władysław Gryziec - w 31 r. śm.

- środa - 10.02 - godz. 09.00 - + Małgorzata - w29 r. śm. i Edward

- godz. 17.00 - + Maria ,Wojciech i zm. z rodz.

- czwartek - 11.02 - + Stanisław , Maria , Franciszek i Alicja Leputa

- piątek - 12.02 - + Józef i Władysława Janas

- sobota - 13.02 - + Zofia Woźniak - int. od sióstr z Róży Różańcowej

- niedziela - 14.02 - godz. 08.00 - + Józef , Anna i zm. z rodz. Kostrząbów