ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016

2016-04-30 15:31:52

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 Niedziela Wielkanocna - 01. 05. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Jerzemu i Władysławowi Sroka , Wiesławowi Nadymusowi..., za prace na rzecz parafii i p. Zbigniewowi Wokurka za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Małgorzaty Gryziec , Jadwigi Parylak , Alicji Parylak .

2. W liturgii Kościoła wspominamy : - poniedziałek - 02.05 - św. Atanazego

- wtorek - 03.05 - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski , głównej patronki Polski

i naszej parafii - odpust parafialny . Msze św. o godz. 08.00 i uroczysta suma o 11.30 z procesją na którą szczególnie zapraszam .Naszych strażaków proszę o asystę i zabezpieczenie porządku . Proszę na procesję zabrać feretrony , chorągwie i sztandary . Domy proszę przyozdobić flagami i obrazami Matki Bożej .

Jutro będzie okazja na spowiedź odpustową o godz. 17.00 , będą inni księża .

- środa - 04.05 - św. Floriana , patrona strażaków

- piątek - 06.05 - święto św. Ap. Filipa i Jakuba

3. Nabożeństwa :

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 15.00 , serdecznie zapraszam wszystkich parafian na majówki , dla dzieci będą naklejki , rodzice zachęćcie dzieci

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe - w poniedziałek , środę i czwartek, w czasie których modlimy się o urodzaje , o zachowanie od kataklizmów i o błogosławieństwo Boże w pracy z procesją do krzyża misyjnego , , w środę urządzimy dłuższą procesję...

- I czwartek - o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wot. o Eucharystii

- I piątek: wystawienie Najśw. Sakr. od 17.00 ; spowiedź : piątek od godz.17.00 Chorych parafian odwiedzę od 08.30

- w I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

4. Dziękuję Różom Różańcowym za poprowadzenie adoracji parafialnej.

5. Na pomoc humanitarną dla Ukrainy złożyliśmy 340 zł. Bóg zapłać za ofiarność !

6. Zapraszam na drogę krzyżową na górę Grzywacką w przyszłą niedzielę , wyruszamy o 14.00 , proszę o poprowadzenie drogi krzyżowej przez młodzież naszego gimnazjum

7.Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza - dzwonki liturgiczne

8. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

9.Dzisiaj pogrzeb śp. Stanisława Parylaka o godz. 13.15 , wyprowadzenie ciała o 12.30 .

W dobrej prasie katolickiej przeczytamy : - w ,, Drodze ” - ,, Nie musi być fajnie ” - rozmowa ze śp. ks. Janem Kaczkowskim - w ,,Niedzieli ” - ,, Królowa Polski ” ; - w ,,Gościu N. ” - ,, Niewola a nie boli ” - o ślubach jasnogórskich ; - w ,,Źródle”- ,, Pacierz i modlitwa myślna ” ; - w ,, Naszej Arce ” - ,, Stanisław Papczyński - nowy polski święty ” ; ,,Miłujcie się ” i ,,Dobre nowiny”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 18.00 ; w czwartek o godz. 17.00

- poniedziałek - 02.05 - + Zofia Woźniak - w I r. śm.

- wtorek - 03.05 - godz. 08.00 - + Jan Grzywacz ; godz. 11.00 - za parafian

- środa - 04.05 - 1/ w int. naszych strażaków ; 2/ dziękcz. z prośbą o dalszą

opiekę w rodz. w 15 r. ślubu Małgorzaty i Mirosława

- czwartek - 05.05 - godz.17.00 - o zdrowie i błog. Boże