Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela Wielkanocna - 16.05.2020

2020-05-16 16:24:31

     

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  6 Niedziela Wielkanocna  - 17. 05. 2020 

 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                        

                                                                                                        

Serdecznie i z radością Was witam ! Już dwa miesiące minęły, jak pojawił się wirus i trudności z nim związane we wszystkich dziedzinach naszego życia. Ograniczenia jakie nas dotykają dotyczą przede wszystkim kontaktów międzyludzkich. Widzimy, jak bardzo potrzebujemy innych ludzi, zwłaszcza doświadczają tego ci, którzy są sami. Jest jednak nadzieja, że powoli z Bożą pomocą pokonamy wirusa. Nie wiemy jakie koszty tej pandemii poniesiemy, bo zapewne będą i to pewnie w każdej dziedzinie życia. Będą straty materialne, ale też pewnie nie obejdzie się bez strat duchowych. Obecny czas to czas próby, czas egzaminu z wiary. Pan Bóg mówi: „sprawdzam”, na ile jestem dla ciebie ważny. Ile miejsca jest dla mnie w twoim sercu? Jak wielu zauważa, ten trudny czas po ludzku, jest dla nich czasem błogosławionym. Jest czasem w którym odkrywają inny świat, świat spokojniejszy bez medialnego szumu, bez nadmiernego pośpiechu, czy zabiegania o wiele rzeczy niekoniecznie potrzebnych do życia, bez których można się obejść. Wystarczy przestawić „wajchę życia” bardziej na świat ducha, żeby bardziej żyć, spokojniej żyć. Wielu ludzi dzięki temu, że więcej się modli, odkrywa wartość modlitwy, jej pozytywny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Dzieje się wiele dobra, dzięki modlitwie wielu ludzi, wielu rodzin, to dobro już widać u wielu, a wiele dobra jeszcze się ukaże. Jakie będą skutki tej próby, zysk czy strata, to się okaże. Każdy z nas decyduje już dzisiaj. Pan Bóg z każdej sytuacji w naszym życiu chce wyprowadzać tylko dobro. Odbywa się to kosztem jakiejś straty, ale po to  żeby zyskać więcej, prawdziwe dobro, prawdziwą radość życia. Inaczej się nie da. Dlatego nie bójmy się „ tracić czasu dla Boga ”, dajmy Mu szansę, żeby mógł pokazać moc w naszym życiu, bo On pragnie dawać nam życie, jednak bez naszego otwarcia się na Niego, niestety nie może wiele uczynić. Bóg szanuje naszą wolność, dlatego nie wchodzi na siłę, nie wyręcza nas z obowiązków, nie usuwa trudności z naszego życia. Jednak zawsze gotowy do pomocy. Czeka i tęskni za nami, bo Jego naturą jest dawanie siebie człowiekowi. Taki jest nasz Bóg i chwała Jemu za to !

Moi Drodzy ! Dobrze wykorzystajmy ten trudny czas, który jest nam dany przez Pana Boga. Jest to zarazem czas łaski, będzie dla nas czasem błogosławionym, gdy go właściwie odczytamy i przeżyjemy. Przekujmy ten czas próby na sukces. Bóg tego chce i jest gotowy nam pomagać, abyśmy zwyciężyli, abyśmy odnieśli sukces w tej próbie, którą przechodzimy. Tego sukcesu życzę Wam i modlę się codziennie, abyśmy wyszli umocnieni duchem z tej próby, jeszcze bardziej zbliżyli się do Boga, kochającego nas Ojca.  Zachętą niech będzie dla nas osoba św. Jana Pawła II, który wskazał nam najważniejsze przesłanie, a jest nim modlitwa.            

Moi Drodzy !                                                                                                                 

Życzę Wam błogosławionych dni ! A Bóg miłości i pokoju niech będzie z Wami !                                                                              

                                                                                                                                                           Wasz Proboszcz

 

 

 

  Ogłoszenia…    

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Janowi Strzelec i Janowi Źrebiec za prace na rzecz parafii ! Bóg zapłać ! W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny: Andrzeja Agaś, Janiny Źrebiec, Zofii Bilskiej . 

 2. Od najbliższej niedzieli mamy większy dostęp do świątyni w liczbie 25 osób. Nie jest to jeszcze to, czego byśmy pragnęli, ale mam nadzieję, że powoli dostęp będzie coraz większy i wkrótce przyjdzie taki dzień, że nie będzie ograniczeń. Mamy dodatkową możliwość uczestniczenia we Mszy świętej przed wejściem do kościoła i po bokach kościoła są zamontowane głośniki, są też siedzenia dlatego skorzystajmy z tej możliwości. Pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy świętej mają ci, którzy zamówili intencję, ale każdy kto przyjdzie, miejsce sobie znajdzie, jeśli nie w kościele, to na zewnątrz. Stosujemy się do przepisów, które obowiązują nas w świątyni: dezynfekujemy ręce (w przedsionku kościoła jest płyn), zasłaniamy usta i nos w czasie nabożeństwa, zachowujemy odległość między sobą (min. 2 metry). Wprawdzie dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach świętych nie została uchylona, to jednak gorąco zachęcam do powrotu do życia sakramentalnego, bo właściwie nie ma już przeszkód, wystarczy tylko trochę chęci. Zapraszam zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Zachęćmy dzieci i młodzież, sami dając im przykład, bo ich wiara jest najbardziej zagrożona. Pomóżmy im, aby nie zobojętnieli.

3. Nabożeństwa:

Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe. Zapraszam, miejsce znajdzie się dla każdego  

4. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe, w czasie których modlimy się o urodzaje, o zachowanie od kataklizmów, od suszy i o Boże błogosławieństwo w pracy z procesją do krzyża misyjnego, z zachowaniem ostrożności.

5. W poniedziałek przypada 100-tna rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II . Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej za św. Jana Pawła II. Już od niedzieli w TVP i  TV Trwam będą programy o św. Janie Pawle II. W poniedziałek będzie transmisja z uroczystej Mszy św. z Wadowic. Skorzystajmy z tej bogatej oferty programowej, aby duchowo się ubogacić. Sięgajmy zwłaszcza w tym tygodniu, do homilii i przemówień      św. Jana Pawła II, które zawierają tak wielkie duchowe bogactwo.  

6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi. 

 

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek  - 18.05  -   + Helena Woźniak - int. od s. Stanisława z żoną

- wtorek            - 19.05  -   + Stanisław Mroczka - int. od c. Barbary z mężem        

- środa              - 20.05   -  + Stanisław Ciekielski - w 8 r. śm.   

- czwartek         - 21.05  -   dziękczynna za otrzymane łaski                                                                                                                                                  - piątek             - 22.05  -    + Władysław - w 10 r. śm. i Helena Żarnowscy                                                                                                                          - sobota            - 23.05  -    + Katarzyna i Stanisław

- niedziela        - 24.05  -  godz. 08.00   - o zdrowie i o błog. Boże dla ks. Grzegorza w 24 rocznicę święceń kapłańskich    

                                   -  godz. 11.00   - za parafian, zwł. w intencji matek 

                                   -  godz. 14.00   -  + Aniela i Stanisław          

 

  

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania