Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela Wielkanocna - 25.05.2014

2014-05-24 22:04:22

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI Niedziela Wielkanocna - 25 .05. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty rodzicom dzieci rocznicowych oraz p. Tadeuszowi Źrebiec za pracę na rzecz parafii. Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Marii Miśkowicz, Barbary Doktor ,Urszuli Parylak

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 26.05 - wsp. św. Filipa Nereusza , Dzień Matki z modlitwą ...

- czwartek - 29.05 - wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej

- sobota - 31.05 - święto Nawiedzenia N. M. P.

3.Nabożeństwa :

- w poniedziałek , wtorek i środę przypadają dni krzyżowe – w których modlimy się o urodzaje , o zachowanie od kataklizmów i o błogosławieństwo Boże w pracy - przy krzyżu misyjnym , w środę urządzimy dłuższą procesję .

- dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 i codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 ...

4. Spotkania : - poniedziałek – zapraszam Radę Parafialną na spotkanie po Mszy św.

- wtorek - zapraszam młodzież bierzmowaną na Mszę św. i na spotkanie

- czwartek - przyjdzie na Mszę św. i na spotkanie II klasa Gimn.

5. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I - komunijnych i bierzmowanych za dar ołtarza na odnowienie naczyń liturgicznych oraz na dekorację , paniom , które przygotowały posiłek z racji bierzmowania i wszystkim , którzy przyczynili się do przygotowania ostatnich parafialnych uroczystości . Bóg Wam zapłać !

4. W przyszłą niedzielę w VII Święto Dziękczynienia , będziemy dziękować za kanonizację J. P. II ze zbiórką ofiar do puszek na Świątynię Opatrzn.Bożej w W-wie

5. W bieżącym, 2014 roku przypada wielki jubileusz 600-lecia urodzin św. Jana z Dukli główne uroczystości odbędą się 31maja 2014r w Dukli o godz. 11.00 jesteśmy zaproszeni

6. 14 czerwca planujemy paraf. pielgrzymkę dziekcz. za kanonizację JPII, za relikwie do Krakowa : Łagiewniki , Centrum św. JPII , oraz Wawel i Rynek . Koszt przy komplecie ok.40 zł . Zapisy w tym tygodniu z zaliczką u p. sołtysa

7.Na str. parafialnej można zobaczyć zdjęcia z przekazania relikwi św. JPII w Krakowie .

10. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - w ,, Niedzieli ” - ,,Honor i autorytet ”- o nowym Prymasie Polski oraz ,, Dla mam , które walczą ” - laurka na Dzień Matki dla domowych bohaterek ; - w ,,Gościu N.” - ,,Kościół nie będzie milczał ” - wywiad z nowym Prymasem Polski ; oraz ,, Warto rozmawiać po ślubie ”- o wartości dialogu w małżeństwie ; - w ,, Źródle” - ,, Artysta słowa ” - o św. Janie Pawle II . Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów )

- poniedziałek - 26.05 - + Maria , Władysław Janas i Tadeusz Tobiasz

- wtorek - 27.05 - + Franciszek Kwiatek – int. od chrzestnej z rodz.

- środa - 28.05 - + Władysław , Pelagia i Franciszek Krężel

- czwartek - 29.05 - + Jan Ciekielski - w 32 r. śm.

- piątek - 30 .05 - + Adam Ziomek - w I r. śm.

- sobota - 31.05 - + Stanisław Stoś – int. od swatów z Mrukowej

- niedziela - 01.06 - g.08.00 - o zdrowie dla Teresy i jej rodziny oraz dziękcz.

za wszystkie łaski od Boga i Maryi z prośbą o zdrowie dla Jana Parylaka

- g. 11.00 - za parafian – szczególnie... w int. dzieci

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania