Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela zwykła - 11.02.2018

2018-02-10 18:35:27

            OGŁOSZENIA PARAFIALNE   - 6 Niedziela zwykła  - 11. 02. 2018                                             

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty .  Bóg zapłać !                                                                                                                                      W tym tygodniu proszę  do sprzątania rodziny :  Anny Wokurka , Marii Woźniak ,

Stanisławy Wokurka .

2. Nabożeństwa : 

- wtorek  - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych  

  oraz  dzień modlitw  w intencji Kościoła , pap. Franciszka i naszej ojczyzny

3. W najbliższą środę , Środę Popielcową , rozpoczniemy okres Wielkiego Postu -

czas na przygotowanie serca do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę ,

pokutę i czyny miłosierdzia  . Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 09.00 i o 17.00   

W Wielkim Poście zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej :

  - na Drogę krzyżową - w piątki o godz. 17.00 - dzieci  będą otrzymywać obrazki

- na Gorzkie Żale  -  w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. ok. 14.40

W Środę Popielcową obowiązuje post :  - ścisły : ilościowy i jakościowy…dot. osób od 18-60 roku

 i post jakościowy  dot. osób od 14 r. - do  końca życia .

- piątek    - nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii  św. Faustyny,

nabożeństwo rozpoczniemy adoracją o godz. 16.30

4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , to dobra okazja do podjęcia

abstynencji w Wielkim P. przez uzależnionych , jak też za uzależnionych …

5. Serdecznie dziękuję Paraf. Z. Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Chorych

w naszej parafii . Podziękowania składam na ręce p. Krystyny Źrebiec .

6. Spotkania :

- poniedziałek  - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

- piątek  - po nabożeństwie zapraszam na spotkanie młodzież naszej parafii

7. Zachęcam do przekazania 1% podatku dla Kubusia Wokurki oraz na Caritas i na fundację

Lux Veritatis związaną z Radiem Maryja , wizytówki z nr. KRS są na stoliku

8. W przyszłą niedziele składka inwestycyjna , zbieramy na ogrzewanie

9. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :   

  - w „ Drodze ”  -  „ Kiedy kobiecość zyskuje ? ”     ;    - w ,, Niedzieli ” - ,,  Lourdes - szpital

Boga  ”   ;     - w  „ Gościu N. ”   -   „ Co walentynkowe serca mają wspólnego  z sypaniem

popiołu na głowę ? ”  ;   - w ,, Źródle”  -  „ Światowy Dzień Chorego   ”                  

Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                INTENCJE MSZALNE :   Msze św. o godz. 17.00

- poniedziałek   - 12. 02 -    + Andrzej Mania     

- wtorek            - 13. 02  -   +  Augustyn Kudłacz           

- środa              - 14. 02 -    -godz. 09.00  + Helena i Władysław Roman

                                            -godz. 17.00   - o zdrowie , błog. Boże , opiekę Matki Bożej                 

                                                                      dla Elżbiety i Marka z okazji urodzin      

- czwartek        - 15.02 -      + Józef Kopa    - int. od c. Marii z rodz.

- piątek            - 16. 02 -     + Magdalena i Julian Nadymus , Helena i Władysław , Tadeusz ,         

                                               Maria Kmiecik  - int. od wnuków Moniki i Mateusza

- sobota            - 17. 02 -     dziękcz.  za zdrowie z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej                 

                                             i o potrzebne łaski w rodzinach  

- niedziela        - 18. 02 -    godz. 08.00   -  + Stanisława  Wokurka  - w 3 r. śm.  

                                         - godz. 11.00   -  + Michał Janik - w r. śm.

                                         - ok. godz. 14.40   - za parafian , zwł. o dobre przeżycie W.Postu 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania