ogłoszenia parafialne - 6 Niedziela zwykła - 15.02.2015

2015-02-14 19:25:43

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 6 Niedziela zwykła - 15. 02. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Bóg zapłać ! Na tydzień proszę rodziny : Doroty Kaczmarczyk . Bożeny Kostrząb , Jadwigi Ziomek .

2. Najbliższa środa ,to Środa Popielcowa - rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu

- czas duchowej przemiany przez modlitwę , pokutę i jałmużnę . Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 09.00 i o 17.00 .Obowiązuje post :- ścisły ( ilościowy i jakościowy) dot. osób od 18-60 r. życia i jakościowy - dot. osób od 14 roku do końca życia . Zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwa wielkopostne : na Drogę krzyżową - w piątki o godz. 17.00 i Mszę św. - dzieci będą rotrzymywać naklejki ; - na Gorzkie Żale w niedziele na godz. 14.00 , po nich Msza św. . Rekolekcje parafialne rozpoczniemy za cztery tygodnie.

Proszę wszystkich o modlitwę o błogosławione owoce rekolekcji wielkopostnych .

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- piątek - w 3-ci piątek m-ca - nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia

4. Spotkania : - wtorek - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00

-w czwartek na Mszę św. i na spotkanie formac. przyjdą kandydaci do bierzmow. 3 kl.Gimn

5.Serdecznie dziękuję P.Z.C. za posługę chorym w Światowy Dzień Chorego . Bóg zapłać!

6. Dzisiaj rozpoczynamy 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem : ,,Abstynencja dzieci troską rodziny , Kościoła i narodu ” . Podejmijmy modlitwę oraz abstynencję w int. trzeźwości narodu , zwłaszcza dzieci - dajmy im przykład , że można żyć

szczęśliwie , bez alkoholu . Dar abstynencji złóżmy w księdze trzeźwości - jest na stoliku...

7. Mamy nowego dziekana - ks. H. Wilk z Samoklęsk i w-ce dziekan - ks. J.Ozga ze St. Żm.

8. W sobotę turystyczna Droga Krzyżowa na G. Grzywacką o godz. 11.15 wyjście z parkingu, Msza św. 10.00 w Desznicy .

9.W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Niedzieli” - ,, Konwencja a przemoc wobec człowieka ” - tak naprawdę ta konwencja zapowiada walkę z człowieczeństwem mężczyzny i kobiety oraz walkę z chrześcijaństwem ; - w ,,Gościu N.” - ,, Ocalony ” - o powrocie z piekła , świadectwo Andrzeja ,,Koguta” Sowy oraz ,, Jakim prezydentem chce być Andrzej Duda ? ” ; - w ,,Źródle” - ,, Post , modlitwa , Jałmużna ” - o przeżywaniu Wielkiego Postu ; - w ,, Miłujcie się ” - ,, Jezu , Ty się tym zajmij ” - o sile zawierzania się Bogu oraz ,,Sekret szczęśliwego małżeństwa ” ;

- ,, Głos dla życia ” - o tożsamości kobiety w XXI wieku

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 16.02 - + Weronika Kopa

- wtorek - 17.02 - + Helena Gierlicka - int. od sąsiadów

- środa - 18.02 - godz. 09.00 - Henryka Patyk - int. od chrzestnego Waldemara z rodz.

- godz.17.00 - za parafian – o owocne przeżycie Wielkiego Postu

- czwartek - 19.02 - + Józef Źrebiec – w 3 r. śm.

- piątek - 20.02 - + Aleksander , Bronisław i Genowefa Krężel

- sobota - 21.02 - + Paweł Źrebiec

- niedziela - 22.02 - godz. 08.00 - za parafian / - godz. 11.00 - + Michał Janik - w 8 r. śm.

- godz. 14.45 - za ofiarodawców - int. od p. Małgorzaty Mroczka