Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 8 niedziela zwykła - 02.03.2014

2014-03-01 20:54:53

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII Niedziela Zw. - 02 .03. 2014

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz panom Wiesławowi i Mateuszowi Janas , Ireneuszowi Mania za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny: Teresy Basista , Anny Rogowskiej , Doroty Zimek . W Wielkim Poście składamy ofiary na kwiaty przy sprzątaniu kościoła .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - święto św. Kazimierza Kólewicza , pamiętajmy w modlitwie o naszym Bpie

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - Środa Popielcowa - rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czas duchowej przemiany przez modlitwę , pokutę i jałmużnę . W środę obowiązuje post ścisły , dot.osób od 18 - 60 r. życia i post jakościowy od 14 roku - końca życia . Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 09.00 oraz o 17.00 . W tym dniu Kościół zachęca nas do ofiarowania postu intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie . Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne : w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 , dla dzieci będą klocki z obrazkami związane z życiem J.P. II ; w niedziele Gorzkie Żale o godz. 14.00 po nich Msza św. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 3 niedzielę W. Postu - tj.23 marca .Proszę o modlitwę w int. rekolekcji Róże Różańcowe i wszystkich parafian

- I czwartek - o 16.30 Adoracja , o 17.00 Msza św. wot. o Eucharystii

- I piątek - o 17.00 Droga Krzyżowa , po niej Msza św. wynagradzająca za grzechy Najśw. Sercu P. J. Chorych parafian odwiedzę od 08.30 . Spowiedź : w środę – S.P. ; w czwartek - Gimnazjum od godz.16.00

4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem ,,Kochająca matka zawsze trzeźwa ” . Weźmy odpowiedzialność za tych , którzy są chorzy na chorobę alkoholową , nie podajmy im alkoholu , podejmijmy modlitwę oraz abstynencję w int. trzeźwości narodu na czas Wielkiego Postu . Wpiszmy się do księgi trzeźwości ...

5. Jeszcze dzisiaj zbierane są podpisy w obronie lasów , to tak niewiele w tak ważnej spr.

6. W dobrej , bo wiarygodnej katolickiej prasie przeczytamy : - w ,, Niedzieli ” - ,, Świętość - styl życia J.P.II ” oraz ,,Mamy dobra wiadomość : rozpoczyna się Wielki Post” - w ,,Gościu N.” - ,,Popielec” - czyli trzeba zdjąć maskę oraz ,,Czas na chrześcijańską politykę ” ; - w ,, Źródle ” - ,, Nie lękajcie się spowiedzi ” - katecheza pap. Franciszka

oraz ,, Zatroskani o wieczność ” - o wartości Wielkiego Postu . Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej tv Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - przestawienie : menu - ustawienia - automatyczne wyszukiw. programów

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 03.03 - + Franciszek Kwiatek - int. od c. Lidii z rodz.

- wtorek - 04.03 - dziękcz. z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Marii i Jana Sorys

- środa - 05.03 - g. 09.00 - o błog. Boże dla Sióstr z Róży p. Haliny Leputa

- g. 17.00 - za parafian – o owocne przeżycie W. Postu

- czwartek - 06 .03 - + Maria Mroczka i Agata – int. od c. Lidii Bal z rodz.

- piątek - 07.03 - + Stanisław Stoś – int. od s. Józefa

- sobota - 08.03 - w int. kobiet naszej parafii – o zdrowie , błog. B. i opiekę M. B.

- niedziela - 09.03 - g. 08.00 - za parafian

- g. 11.00 - + Władysław Wielgosz

- g. 14.00 - dziękcz. z prośbą o błog. Boże dla ofiarodawców

- int. od p. Katechetki

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania