Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 8 Niedziela zwykła - 03.03.2019

2019-03-02 15:33:14

         OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  –  8  Niedziela Zwykła  -  03. 03. 2019                                                                               

 

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Jerzemu Parylakowi i Wiesławowi Wokurka

za wykonanie podjazdu do kościoła . Bóg zapłać wszystkim !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Grażyny Mroczka , Beaty Grzywacz , Pauliny Źrebiec .   

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek  -  04.03   - święto św. Kazimierza Królewicza , imieniny bpa Kazimierza

3. W najbliższą środę ,  Środę Popielcową , rozpoczniemy okres Wielkiego Postu - to czas na przygotowanie serca

na Święta Zmartwychwstania Pańskiego przez : modlitwę , pokutę i czyny miłosierdzia . Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 08.30 i o 17.00 .

W Wielkim Poście zachęcam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : - na Drogę Krzyżową , w piątki o godz. 17.00 - dzieci

będą otrzymywały obrazki oraz na Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. ok. g.14.40 

W Środę Popielcową obowiązuje post : - ścisły , ilościowy i jakościowy…dot. osób od 18-60 r. życia oraz post jakościowy

dot. osób od14 r. - do końca życia  

4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , to dobra okazja , do podjęcia abstynencji w Wielkim Poście

przez uzależnionych , jak też za uzależnionych…

5. Nabożeństwa :

- wtorek           - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                

- środa             -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek     - o 16.30 adoracja Najświętszego  Sakramentu i Msza św. o Eucharystii

6. Spotkania :

 - poniedziałek  - zapraszam na spotkanie Paraf. Zespół Caritas  oraz chętnych do posługi           

4.  Zachęcam do przekazania 1% podatku dla naszego Kubusia Wokurki , można  też przekazać 1% na Caritas , wizytówki z nr. KRS są na stoliku:

5. Do wieczności odszedł śp. Andrzej Mroczka z Zarszynia , pogrzeb w poniedziałek o14.00

6. Zachęcam do korzystania z mediów katolickich oraz do czytania prasy katolickiej …                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz.17.00 (nie ma już wolnych intencji na ten rok)

- poniedziałek  - 04. 03   -    + Jan Socha  - int. od żony                                    

- wtorek           - 05. 03   -    + ks. Czesław Kółko                           

- środa             - 06. 03   -    godz. 08.30   - za zm. z rodz.                                                                                                             

                                           godz. 17.00  -  + Stanisław Stoś

- czwartek       - 07. 03    -   + Zofia , Witold , Aleksander , Stanisław Krężel     

- piątek            - 08. 03    -   + Edward Leśniak - w r. śm.    

- sobota           - 09. 03    -   + Stanisław , Kazimierz , Maria Patyk , Józef i Julia Mroczka                  

- niedziela       - 10. 03    - godz. 08.00  -  + Marcin i Katarzyna  

                                        - godz. 11.00  -   za parafian , zwł. o dobre przeżycie W. Postu

                                        - godz. 14.00 -  za ofiarodawców , int. od p. Katechetki              

                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania