Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - 8 Niedziela zwykła - 26.02.2017

2017-02-25 19:28:08

         OGŁOSZENIA PARAFIALNE -   8  Niedziela zwykła  -  26. 02. 2017         

 

 1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać !               

 Na ten tydzień proszę rodziny: Elżbiety Wokurka , Kazimiery Doktór , Moniki Źrebiec

 2. W najbliższą środę -  Środę Popielcową , rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu -

czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego , przez modlitwę ,

pokutę i czyny miłosierdzia . Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 09.00 i o17.00

W Wielkim  P.  zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej : Drogi Krzyżowej :

w piątki o godz. 17.00 - dzieci będą otrzymywać naklejki oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali

w niedziele o godz. 14.00 , po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 14.45

W środę obowiązuje : 1/ post ścisły :  ilościowy i jakościowy …dot. osób od 18-do 60 roku życia 

2/  post jakościowy  - dot. osób od 14 roku do końca życia .

3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , to dobra okazja  do podjęcia

abstynencji w Wielkim  P. przez uzależnionych , jak też za  uzależnionych .

4. W liturgii Kościoła wspominamy :

- sobota  - 04.03   - święto św. Kazimierza , pamiętajmy w modlitwie o naszym bpie Kazimierzu…

5. Nabożeństwa :

- wtorek   -  koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków 

 - środa     -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

- I czwartek  - o 16.30 adoracja Najświętszego  Sakramentu  

 - I piątek : adoracja Najświętszego Sakr. od 16.00 ; spowiedź : czwartek i piątek od g.16.00.

- I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

Chorych parafian odwiedzę w piątek od  godz. 08.30 .

6. Spotkania :

- wtorek  - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn.

7. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.406 zł . Dziękuję Wam za te i wszystkie ofiary ,

które składacie na potrzeby Kościoła i parafii .  Dziękuję za ofiary z racji kolędy , połowę przekazuję 

na budowę kaplicy przedpogrzebowej .  Bóg zapłać !

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się : Bartłomiej Bolek zam. w Świerchowej  

   z Joanną Wiejaczka  zam.  w Kątach - zap.I  oraz Krzysztof  Podracki z Angeliką Janas - z.II 

9. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :                                         

- w ,, Niedzieli ”   -  ,, Nieprzemijające orędzie  ” - o objawieniach  w Fatimie w 100-tną rocznicę   ; 

  - w ,, Gościu N.”   -  Stawić czoło złu razem z Chrystusem  - to istota W. Postu     

  - w,, Źródle ” - ,,Wschodnie sztuki walki a katolicyzm ” ; ,,Miłujcie się”  ;  ,,Głos dla życia "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              INTENCJE MSZALNE :   Msze św.  o godz. 17.00

- poniedziałek   - 27. 02   -    + Władysław Wielgosz  

- wtorek            - 28. 02   -    + Jan i Wiktoria Piwowar                               

- środa              - 01. 03   -  godz. 09.00  -   + Aniela Grzyb - int. od sąsiadów : Mroczków ,                                                       

                                                                                   Miśkowiczów  i Sochów      

                                        - godz. 17.00  -  o łaskę zdrowia dla męża i opiekę M. B. w rodz.

- czwartek        - 02. 03   -   + Mirosław Jankowicz

- piątek             - 03. 03   -   + Wiktoria Rucińska    - int. od wnuka Marka z rodz.

- sobota            - 04. 03   -    + Władysław Wielgosz

- niedziela        - 05. 03   -  godz. 08.00  -  za parafian   /  -  godz. 11.00  -  + Stanisław Stoś

                                        - godz. 14.45   -  w int. ofiarodawców z kolędy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

  

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania